Salačovi těsně uniklo třetí bodované umístění v řadě, ve Velké ceně Aragonie skončil šestnáctý

Filipu Salačovi ve Velké ceně Aragonie těsně uniklo třetí bodované umístění v mistrovství světa silničních motocyklů za sebou. Osmnáctiletý český jezdec skončil v Moto3 při výhře domácího Jaumeho Masii šestnáctý.

Alcaňiz (Španělsko) (Aktualizováno: 15:02 18. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač během Velké ceny Brna

Filip Salač (archivní foto) | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Salač měl za sebou v Alcaňizu nejhorší kvalifikaci v sezoně a po startu z 22. místa se celý závod pohyboval v druhé polovině první dvacítky. Po dvanáctých místech z minulých závodů v Barceloně a Le Mans chyběly českému jezdci na hondě alespoň k bodu necelé dvě desetiny sekundy.

Salač dojel v Le Mans na bodech. Podruhé v sezoně vyhrál v kategorii Moto3 Ital Vietti

„Povedl se mi skvěle start a předjel jsem celou jednu řadu před sebou. Poté jsem se snažil jít co nejvíce dopředu, ale bylo to strašně těžké,“ uvedl Salač v tiskové zprávě.

„Opět jsem se nemohl lehce dostávat před soupeře a strašně jsem ztrácel na zadní rovince ze slip streamu. Je to pořád dokola, nevíme, co s motorkou, ta nejede tak, jak bych potřeboval. Byl to hodně těžký závod, dal jsem do toho všechno, snažil jsem se dohánět soupeře v zatáčkách, bohužel zde v Aragonu je těch rovinek celkem dost,“ prohlásil jezdec stáje Rivacold Snipers Arbolino.

„Momentálně s týmem nevíme, kam dál v oblasti výkonu motoru, ale i tak doufám, že příští víkend se nám podaří zlepšit,“ řekl jediný český jezdec v mistrovství světa před následující Velkou cenou Teruelu, jež se pojede opět na okruhu v Alcaňizu.

V dramatickém závěru, kdy se závodníci ještě v posledním kole střídali ve vedení, si pro první vítězství v sezoně dojel Španěl Masiá. Druhý skončil Jihoafričan Darryn Binder a poprvé v kariéře zkompletoval stupně vítězů jiný domácí jezdec Raúl Fernández. V čele MS zůstal čtyři závody před koncem dnes sedmý Španěl Albert Arenas.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 37:45,009, 2. D. Binder (JAR/KTM) -0,091, 3. Fernández (Šp./KTM) -0,196, 4. Fenati (It./Husqvarna) -0,327, 5. McPhee (Brit./Honda) -0,368, 6. Alcoba (Šp./Honda) -0,385, ...16. Salač (ČR/Honda) -11,172.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 15 závodů): 1. Arenas (Šp./KTM) 144, 2. Ogura (Jap./Honda) 131, 3. Vietti (It./KTM) 126, 4. Arbolino (It./Honda) 115, 5. McPhee 109, 6. Masiá 108, ...21. Salač 20.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 39:33,202, 2. Bastianini (It./Kalex) -4,195, 3. Martín (Šp./Kalex) -4,340, 4. Dixon (Brit./Kalex) -9,298, 5. Gardner (Rak./Kalex) -14,765, 6. Ramírez (Šp./Kalex) -15,130.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 15 závodů): 1. Bastianini 155, 2. Lowes 153, 3. Marini 150, 4. Bezzecchi (oba It./Kalex) 130, 5. Martín 95, 6. Nagašima (Jap./Kalex) 79.

15:00 MotoGP.