Rozdílné cesty, stejný cíl. Sedláček míří na vrchol krůček po krůčku, Gawlas je ‚časovaná bomba‘

České šipky na tom nikdy nebyly lépe. Rok po prvním Čechovi v profesionální organizaci PDC Karlu Sedláčkovi přibyl mezi světovou elitu další - devatenáctiletý talent Adam Gawlas. Každý z nich navíc ukázal svým případným následovníkům jinou cestu, jak se stát profesionálním šipkařem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šipkař Karel Sedláček během zápasu mistrovství světa | Foto: Kieran Cleeves | Zdroj: Reuters

„Je úplně geniální, že jsme ukázali obě možnosti. Dlouhou cestu i tu krátkou. Takže je vidět, že to může zkusit kdokoliv, každý má tu možnost,“ shodli se pro Radiožurnál Karel Sedláček i Adam Gawlas, první dva čeští šipkaři, kteří si vybojovali kartu profesionální organizace PDC.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oba čeští šipkaři se dostali na profesionální okruh rozdílnou cestou. Více v příspěvku Jakuba Kanty

Zatímco dlouholetý a už zkušený šipkař Sedláček získal kartu loni, Gawlas prošel kvalifikací letos v únoru po pouhých dvou letech hraní. Zato ale hodně intenzivního.

„Mrzí mě, že jsem zlomil Karlovy teorie, že se musí jít krůček po krůčku. To v každém podcastu nebo rozhovoru zmiňuje,“ řekl s úsměvem devatenáctiletý student Střední průmyslové školy elektrotechnické.

Poprvé si stoupl k terči před dvěma lety. Teď se český talent Gawlas probojoval mezi šipkařskou smetánku

Číst článek

„Ta jeho radost, jak se dal do šipek, to je skvělý příklad pro další hráče. Já si pořád myslím, že se musí postupně, ale Adam je v tomhle neskutečný, časovaná bomba,“ podotkl dvaačtyřicetiletý Sedláček.

„Ostatní aspoň vidí, že nemusí hrát dvacet let, aby se někam dostali,“ dodal.

Na úvodních turnajích sezony má z české dvojice lepší výsledky právě ten zkušenější šipkař přezdívaný Zlej Kája. To potvrdil i na prvním velkém turnaji roku UK Open, kde se dostal mezi 64 nejlepších a vypadl až s pozdějším čtvrtfinalistou a světovou devatenáctkou Simonem Whitlockem.

„Líbí se mi, že vstane, nastaví si myšlenky a jde si za tím. Někteří hráči se chtějí naopak od všeho oprostit, na nic nemyslet. Ale Kája si jasně určí cíl, a vyplácí se mu to,“ oceňuje Adam Gawlas na svém kamarádovi a historicky prvním Čechovi v profesionální šipkařské organizaci PDC.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme