Husarský kousek na šipkařském šampionátu. Angličan Wade ukončil leg na devět šipek

Anglický šipkař James Wade jako první hráč po pěti letech ukončil jeden z legů na nejmenší počet devíti šipek. Světová sedmička se stala teprve devátým šipkařem, kterému se to na největším turnaji sezony povedlo. K postupu do osmifinále šampionátu mu to ale nestačilo, jeho soupeř Stephen Bunting totiž po obratu zvítězil 4:2 na sety.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anglický šipkař James Wade | Zdroj: Lawrence Lustig/PDC

Wade první dva sety ovládl, pak ale šla jeho hra dolů a Bunting skóre srovnal. Možná v nejméně očekávaný okamžik pak předvedl Wade perfektní leg, když na 501 bodů spotřeboval nejmenší možný počet šipek.

‚Výhra pro staré chlapy.‘ Šestašedesátiletý šipkař Lim vybojoval na mistrovství světa senzační postup

Číst článek

Prvních sedm šipek poslal do nejhodnotnějšího segmentu na terči v podobě trojnásobku čísla 20. Osmou šipku namířil do trojnásobku čísla 19 a zbývajících 24 bodů odepsal trefením dvojnásobku čísla 12 – každý leg musí být podle pravidel ukončen právě jedním z takzvaných doublů.

Sedmatřicetiletý Angličan se ani příliš neradoval. Neměl vlastně s kým – šampionát probíhá v londýnské Alexandra Palace bez diváků. A tak si jen vysloužil gratulaci od svého soupeře.

To bylo ale všechno, co favorit utkání předvedl. Pátý set navzdory okolnostem získal Bunting 3:2 na legy a šestá sada skončila stejným výsledkem. Nasazená šestadvacítka změří v osmifinále síly s dalším Angličanem Ryanem Searlem.

Wade navázal na Skota Garyho Andersona, který předvedl devítišipkový leg před pěti lety v semifinále proti Jellemu Klaasenovi. V historii se stejný kousek povedl na světových šampionátech devíti hráčům. Prvním byla v roce 1990 singapurská legenda Paul Lim, který na letošním mistrovství senzačně postoupil do druhého kola.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme