Myslel jsem, že to bude větší divočina, říká Sedláček po sezoně ovlivněné pandemií

Jediný český profesionální šipkař Karel Sedláček si pro svou premiérovou sezonu mezi elitou nevybral zrovna ideální dobu. Přesto na sebe hráč s přezdívkou Zlej Kája už několikrát svými výsledky upozornil. A to toho kvůli pandemii koronaviru v organizaci PDC neodehrál tolik, kolik si před sezonou představoval.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český šipkař Karel Sedláček | Foto: Mark Kerton | Zdroj: Reuters

„Ze začátku sezony jsem si myslel, že to bude větší divočina, ale všechno je omezené, zastavené, přehazované a zrušené, takže turnajů je asi čtvrtina, možná třetina. Nějaké šipky se hrají, ale je to strašně osekané,“ přiznává pro Radiožurnál Karel Sedláček, že možností vydělat si šipkami nebylo letos tolik jako v předcházejících letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Myslel jsem, že to bude větší divočina, říká Sedláček po sezoně ovlivněné pandemií

Zatím se představil na zhruba 15 turnajích PDC, a i když si tam nějaké peníze dokázal vyházet, může být z finančního hlediska rád, že se ani po přestupu mezi profesionály nezbavil své firmy.

„Sice jsem v šipkách něco málo vydělal, ale bylo to očesané. Musíme se soustředit na další rok a jsem rád, že jsem si práci nechal, i když v té koronavirové době nám to i v práci kleslo pomalu na polovinu, ale pořád jsme měli nějaký příjem,“ těší jednačtyřicetiletého Sedláčka.

A jakého výsledku si v premiérovém roce mezi elitou šipkař s přezdívkou Zlej Kája zatím nejvíc považuje?

Česká obdoba šipkařské Premier League Darts zná vítěze, ve finále online turnaje triumfoval Sedlák

Číst článek

„V Players Championship jsem nabral zhruba čtyři tisíce liber do žebříčku, což byly super výsledky. Porazil jsem tam znovu Roba Crosse, porazil jsem Justina Pipea v osobním rekordu v průměru na tři šipky 108,2, což je pro mě úplně excelentní,“ povídá Sedláček.

Celkem si na odměnách díky šipkám vydělal první český profesionál v PDC devět tisíc liber (přes 270 tisíc korun). A to má před sebou ještě turnaji nabitý podzim. Snad.

Zanedlouho by měl Sedláček vyrážet na první z nich - s talentovaným Adamem Gawlasem do rakouského Salzburgu.

„Doufám, že se to nebude nijak odkládat. World Cup of Darts, což je vlastně neoficiální mistrovství světa dvojic v národních barvách,“ říká Karel Sedláček, který by si tam rád na čtvrtý pokus zaházel šipkami víc než jednou, což by znamenalo postoupit poprvé v kariéře do druhého kola.

Jakub Kanta, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme