Šipkařské legendy pomáhají. Taylor s Barneveldem sehráli exhibici na podporu zdravotníků

Během kariéry sehráli jako soupeři spoustu nezapomenutelných bitev, teď ale spojili síly pro dobrou věc. Legendární šipkaři Phil Taylor a Raymond van Barneveld ukázali, že si i po skončení aktivní dráhy udržují špičkovou výkonnost. A navíc vybrali peníze pro charitativní účely.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Phil Taylor na světovém šampionátu šipkařů v lednu 2018. | Foto: Steven Paston | Zdroj: Reuters/

Šipky zůstávají jedním z mála sportů, které se v době koronavirové krizi dají aktivně hrát i vysílat. I v české kotlině vznikla soutěž na způsob britské Premier League a je v současnosti v plném proudu. To vše díky internetu a webkamerám, které snímají hru.

‚Adrenalin do poslední vteřiny.‘ Šipkaři rozehráli na dálku Premier League, podržela je i technika

Číst článek

Na dálku ze svých domovů se utkali i šestnáctinásobný mistr světa Phil Taylor a pětinásobný šampion Raymond van Barneveld, jen trochu jiným způsobem. Klasické šipky vyměnili za takzvané „softy“ s umělohmotnými hroty a k přenosu skóre použili speciální elektronické terče.

„Není důležité, kdo vyhrál zápas. Podstatné je, že jsme vybrali peníze pro náš zdravotnický systém a všechny ti lidi, kteří odvádějí vynikající práci,“ citoval Taylora server deníku Daily Mail. Celkem bylo vybráno 15 tisíc liber (téměř půl milionu korun), další peníze přinese aukce terčů a upomínkových předmětů obou hráčů.

V exhibici Angličan vedl už 6:3 na legy, poslední krok ale udělat nedokázal a svému nizozemskému soupeři podlehl 6:7. Podobně jako v roce 2007, kdy Barneveld zdolal stejným poměrem, i když na sety, tehdy takřka neporazitelného Taylora ve finále mistrovství světa.

Obě legendy předvedly i v „šipkovém důchodu“ vynikající hru, podle statistik dokonce nejlepší v historii. Nutno ovšem dodat, že jednotlivé segmenty a políčka jsou u elektronických šipek výrazně větší a nedají se tak s výkony na klasickém terči srovnávat.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme