Šipkařské legendy pomáhají. Taylor s Barneveldem sehráli exhibici na podporu zdravotníků

Během kariéry sehráli jako soupeři spoustu nezapomenutelných bitev, teď ale spojili síly pro dobrou věc. Legendární šipkaři Phil Taylor a Raymond van Barneveld ukázali, že si i po skončení aktivní dráhy udržují špičkovou výkonnost. A navíc vybrali peníze pro charitativní účely.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Phil Taylor na světovém šampionátu šipkařů v lednu 2018.

Phil Taylor na světovém šampionátu šipkařů v lednu 2018. | Foto: Steven Paston | Zdroj: Reuters/

Šipky zůstávají jedním z mála sportů, které se v době koronavirové krizi dají aktivně hrát i vysílat. I v české kotlině vznikla soutěž na způsob britské Premier League a je v současnosti v plném proudu. To vše díky internetu a webkamerám, které snímají hru.

‚Adrenalin do poslední vteřiny.‘ Šipkaři rozehráli na dálku Premier League, podržela je i technika

Číst článek

Na dálku ze svých domovů se utkali i šestnáctinásobný mistr světa Phil Taylor a pětinásobný šampion Raymond van Barneveld, jen trochu jiným způsobem. Klasické šipky vyměnili za takzvané „softy“ s umělohmotnými hroty a k přenosu skóre použili speciální elektronické terče.

„Není důležité, kdo vyhrál zápas. Podstatné je, že jsme vybrali peníze pro náš zdravotnický systém a všechny ti lidi, kteří odvádějí vynikající práci,“ citoval Taylora server deníku Daily Mail. Celkem bylo vybráno 15 tisíc liber (téměř půl milionu korun), další peníze přinese aukce terčů a upomínkových předmětů obou hráčů.

V exhibici Angličan vedl už 6:3 na legy, poslední krok ale udělat nedokázal a svému nizozemskému soupeři podlehl 6:7. Podobně jako v roce 2007, kdy Barneveld zdolal stejným poměrem, i když na sety, tehdy takřka neporazitelného Taylora ve finále mistrovství světa.

Obě legendy předvedly i v „šipkovém důchodu“ vynikající hru, podle statistik dokonce nejlepší v historii. Nutno ovšem dodat, že jednotlivé segmenty a políčka jsou u elektronických šipek výrazně větší a nedají se tak s výkony na klasickém terči srovnávat.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme