VIDEO: Trik v rampě skončil frakturou lebky. ‚Nic mě nezastaví,‘ hlásí skateboardistka z nemocnice

Hodně nepříjemné zranění utrpěla teprve jedenáctiletá britská olympijská naděje Sky Brownová. Mladá skateboardistka při pokusu o trik ve vertikální rampě ošklivě upadla a přivodila si frakturu lebky. Video hrozivě vypadajícího pádu zveřejnila na sociální síti, kde vzápětí fanouškům vzkázala, že si o ni nemusí dělat obavy.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sky Brownová létá v rampě na skejtu | Zdroj: Reuters

V Kalifornii žijící rodačka z Japonska si přivodila zlomeniny lebky a levé ruky, ale bez vážnějších problémů by se měla zotavit. Brownové se stal osudným přeskok mezery mezi dvěma rampami.

Namísto pohodového odjetí triku následoval drsný pád a pak už jen převoz do nemocnice, odkud fanouškům nahrála na video, kde se podle ní stala chyba.

„Nedělejte si starosti, jsem OK. Stále budu posouvat dívčí hranice na skejtu i na surfu. V roce 2021 si pojedu pro zlato a nic mě nezastaví,“ řekla bronzová medailistka z loňského mistrovství světa v disciplíně park.

Otec v mrákotách

Největší starost o jedenáctiletou skejťačku měl hlavně její otec Stewart, který novinářům popsal, co po děsivém momentu v rampě následovalo.

„Když ji převezli do nemocnice, všichni měli strach o její život. Byl to její nejdrsnější pád a má štěstí, že je naživu. Je ale pozitivní a silná,“ řekl BBC Stewart Brown.

I po odložení olympijských her v Tokiu na příští rok by v případě účasti překonala v červenci roku 2008 narozená Brownová o několik dnů britský rekord plavkyně Margery Hintonové, která závodila v Amsterodamu 1928 ve věku 13 let a 43 dnů.

Nejmladší sportovkyní v Tokiu ale Brownová nebude, neboť účast pod pěti kruhy si už zajistila ještě mladší syrská stolní tenistka Hind Zazáová. Absolutní rekord drží řecký gymnasta Dimitrios Lundras, jemuž bylo při soutěži v roce 1896 na prvních novověkých hrách v Aténách 10 let a 218 dní.

Brownová umí létat na skejtu, jako kdyby se s ním už narodila:

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme