Skifař Synek po zisku zlata chválil fanoušky. Medaili z Račic řadí nejvýš z evropských šampionátů

Čeští fanoušci se dočkali na mistrovství Evropy v Račicích dvou zlatých medailí. Tu první nečekaně vybojoval ženský dvojskif Fleissnerová - Antošová, a na něj pak navázal nejlepší domácí veslař současnosti Ondřej Synek. Elitní skifař na úvod rozhovoru s reportérem Radiožurnálu Mirko Vasićem nejprve pochválil své mladší kolegyně.

Rozhovor Račice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek v dobré náladě na mistrovství Evropy v Račicích | Foto: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Jak jste vnímal úspěch svých kolegyň Lenky Antošové a Kristýny Fleissnerové, které získaly zlato?
Akorát jsem nasedal do lodi, když projely cílem. Říkal jsem si, že je v tom nesmím nechat samotné. Je to super výsledek a jsem za ně rád. Myslím, že zajely zatím životní závod.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek po triumfu v Račicích

Máte spoustu zlatých medailí. Teď to bylo ale v domácím prostředí po suverénních výkonech. Kam řadíte takový úspěch?
Z evropských šampionátů určitě nejvýš. Mistrovství světa to samozřejmě není, ale vyrovnalo se to tomu atmosférou tady, protože byla úplně úžasná. Byla tady spousta lidí, opravdu jsem si to hodně užil ať už dnes, tak musím pochválit diváky, kteří přišli včera i v pátek. Užívám si to.

Porazil jste i Damira Martina, se kterým jste v poslední době nevyhrával. Čekal jste, že to bude v začátku sezony takto suverénní?
Loni jsem nevyhrál žádný závod. Vždycky jsem byla druhý, nebo třetí. Letos první závod a hned první vítězství. Byl jsem trochu nervózní, protože jsme nevěděl, jak na tom budu. Žádný velký závod jsem nejel, první Světový pohár jsem vynechal. Doufal jsem, že mám dobře natrénováno, což jsem věděl, protože v zimě jsem trénoval super a teď se to potvrdilo.

Chválil jste celý šampionát, ale jak pomáhala rodinná, přátelská atmosféra, která byla všude okolo?
Asi jsem to nedával moc najevo, ale byl jsem z toho docela nervózní, protože to na mě všichni v uvozovkách házeli. Byl jsem i tváří šampionátu, takže poslední měsíc jsem lítal po různých akcích – focení, natáčení upoutávek, rozhovory, takže to mi trochu bralo síly. Na druhou stranu jsem věděl, že je to pro dobrou věc, že se veslování rozšíří mezi lidi, kteří se přijdou podívat na super závody. A vyšlo i počasí.

Mirko Vasić, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme