Skvělý závod, který mi hodně dal, radovala se ze zlata americká plavkyně s českým příjmením Ledecká

Čtrnáct let nezískali čeští plavci medaili z mistrovství světa. Drobnou útěchou je, že je pravidelně sbírá alespoň Američanka s českým příjmením. Katie Ledecká začala šampionát v Maďarsku dvěma zlaty a rekordy šampionátu k tomu.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katie Ledecká získala na mistrovství světa dvě zlata. | Zdroj: ČTK

Obrovský křik při závěrečné padesátce je spíš kvůli dvěma Maďarkám v závodě. Ledeckou za vítězstvím nikdo hnát nemusí, ta vyhraje o parník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavkyně Katie Ledecká

„Tohle byl můj druhý nejlepší výkon, co jsem na této trati zaplavala. Skvělý závod, který mi hodně dal. Každý rok dokážu být rychlejší, snažím se výborně se připravit před olympijskými hrami v roce 2020 a tohle je dobrý první krok,“ řekla Ledecká Radiožurnálu.

Na slavnostním vyhlášení si došla pro medaili, ale oficiální americkou soupravu ze sebe rychle sundala, aby mohla nastoupit do štafety, kterou Američanky vyhrály.

„Tohle je dobrý start pro celý tým. A jestli mě mrzí, že jsem nepřekonala světový rekord? Ne, mám zlatou medaili a nemám z čeho být zklamaná,“ říká dvacetiletá Katie Ledecká, vnučka českých emigrantů do Spojených států ale sama česky neumí.

Vedle domácí Katinky Hosszúové je Ledecká nejsledovanější plavkyní mistrovství světa a dvěma zlaty a rekordy šampionátu na úvod ukázala, že po právu.

Martin Charvát, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme