České softbalistky porazily Botswanu 12:0 a prošly na olympijské kvalifikaci do elitní skupiny

České softbalistky porazily v kvalifikaci na olympijské hry Botswanu 12:0 a zajistily si tak účast ve skupině čtyř nejlepších týmů. V základní skupině B v Utrechtu skončily s jednou porážkou na druhém místě za svými středečními přemožitelkami Italkami.

Utrecht Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České softbalistky nedaly Botswaně šanci a vyhrály 12:0 | Zdroj: Česká softballová asociace

V následujících dnech sehrají Češky ještě dvě utkání, pravděpodobně proti Velké Británii a Nizozemsku. Do Tokia se kvalifikuje pouze vítěz turnaje.

‚Pro většinu je to jedna příležitost za život.‘ Olympijská kvalifikace je pro softbalistky jedinečnou šancí

Číst článek

Zápas s Botswanou skončil předčasně už po čtvrté směně. Češky do něj vstoupily velmi důrazně. Hned čtyři z nich se prosadily v první směně úspěšným odpalem, další zařídily bod po špatných příhozech vnitřního pole.

Botswanská obrana vyrobila už v úvodní směně čtyři chyby. Ve druhé směně zařídila jedenáctý bod Tereza Jakešová odpalem do levého pole. Ve třetí směně se zase odpalem do pravého pole prosadila Ludmila Kučerková.

Dařilo se také českým nadhazovačkám. Katelyn Humhejová si ve dvou směnách připsala tři strikeouty, Martina Bláhová čtyři. Obě hráčky nepovolily botswanským pálkařkám se prosadit. Africký tým tak ani jednou během kvalifikace na olympijské hry úspěšně neodpálil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme