Sedmnáctiletá závodnice vylétla se svou formulí z trati. Odnesl to zlomený obratel

Během světového finále formule 3 v portugalském Macau sledovali diváci hrozivě vypadající nehodu. Vůz sedmnáctileté Sophie Flörschové vylétl v cílové rovince z trati. Navzdory tomu, jak vážně situace vypadala, byla německá pilotka po nehodě při vědomí a komunikovala. Následně kvůli zlomenému krčnímu obratli strávila na operačním sále zhruba jedenáct hodin.

Macau Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení zničeného kokpitu Sophie Flörschové | Foto: China Stringer Network | Zdroj: Reuters

„Chci dát všem na vědomí, že jsem v pořádku. Děkuji za vaši podporu,“ vzkázala Flörschová na sociálních sítích.

Ačkoliv nemá poškozenou míchu, zůstává nadále na jednotce intenzivní péče. „Piloti jsou vůči fyzickým kontaktům se strukturou chráněni. Ať už je to struktura auta nebo struktura podél trati jako např. stromy či svodidla. Kokpity už bývají pevné,“ tvrdí expert na motorsport Tomáš Richter pro Radiožurnál.

„Co se ošetřit nedá, to jsou přetížení generovaná na samotné tělo po nárazu. Záda a páteř jsou nejčastějším zraněním, která se zpevněním kokpitu nevyřeší,“ dodává.

Zatímco nehodám se zabránit nedá, jejich následky se podle Richtera mírnit dají především při návrzích okruhů. „Vedení formule 1 vždy analyzuje možné trajektorie při selhání každého druhu. Když selžou brzdy, prasknou pneumatiky, nebo když dojde k nějakým nárazům.“

Just wanted to let everybody know that I am fine but will be going into Surgery tomorow morning. Thanks to the @FIA and @HWA AG Official @Mercedes-AMG F1 who are taking great care of me.
Thanks to everybody for the Supporting messages.
Update soon.

12:46 – 18. 11. 2018

14379 87976

Vůz Flörschové při nehodě zranil i dva fotografy a jednoho z traťových komisařů. V Macau totiž prakticky nejsou únikové zóny. „Doposud se v Macau takový případ, kdy by formule ve velké rychlosti vyletěla nějakým směrem, nestal. Myslím si, že se ředitelství závodu podívá na opatření na příští rok,“ konstatuje na závěr Richter.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme