Sportovci se od pondělí vrátí k normálnímu tréninku. Povolené budou i akce do stovky lidí

Sportovní život v Česku se od pondělka znovu o něco přiblíží k normálu. Bude se moci trénovat na venkovních i vnitřních sportovištích za účasti až stovky osob, což umožní všechny běžné tréninky včetně plnohodnotné přípravy fotbalových klubů. Povolené budou také sportovní akce do stovky lidí a bez přítomnosti diváků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Děkanka, běžecká dráha. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ty ale budou začínat postupně, protože sportovní svazy a další pořadatelé na základě dřívějších plánů uvolňování vládních omezení počítali s pozdějším termínem.

Žádné povinné testování, ale hrozba karantény. Ministerstvo přiblížilo podmínky restartu ligy

Číst článek

Například první fotbalová liga by měla začít po 25. květnu, pokud si to na úterním ligovém grémiu odsouhlasí kluby. Od pondělka se ale týmy budou moci naplno připravovat. V menších skupinách a bez vzájemných kontaktů mohou profesionální fotbalisté trénovat od 20. dubna, od příštího týdne už nebudou mít žádná omezení.

A omezení padnou také pro tréninky amatérů včetně dětí a mládeže, kteří se nyní mohli připravovat jen venku a v maximálně desetičlenných skupinách. Pro všechny se vedle posiloven a fitness center otevřou i tělocvičny, sportovní haly a další vnitřní sportoviště a maximální počet účastníků se zvýší na sto. Sportovci nebudou muset nosit roušku, pro všechny ostatní včetně trenérů zůstává ochrana úst a nosu povinná.

Povoleny jsou i kontaktní sporty jako judo. Bezpečná dvoumetrová vzdálenost musí být dodržována jen mezi sportující skupinou a okolím, nikoliv mezi sportovci vzájemně, uvedl Český svaz juda na svém facebooku. Stejně jako všude jinde musí být k dispozici dezinfekční prostředky na ruce a po tréninku se musejí dezinfikovat všechny pomůcky.

Na sportovištích zůstává uzavřené zázemí, jako jsou šatny a sprchy. Přístupné mohou být jen toalety, pokud se na nich nebude zdržovat více lidí současně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme