Sportovní kluby dostanou první část nově zkontrolovaných dotací

Sportovní kluby začnou v těchto dnech dostávat první část dotací, které se ministerstvo školství rozhodlo nově posoudit po obvinění náměstkyně pro sport Simony Kratochvílové. Nově vytvořená komise zkontrolovala zhruba třetinu žádostí klubů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Eva Rajlichová | Zdroj: Český rozhlas

První část posouzených žadatelů nyní obdrží na účty přibližně 239 milionů korun na sportování dětí. ČTK o tom informovalo tiskové oddělení ministerstva školství. Komise také doporučila zachovat stávající rozdělení peněz pro reprezentaci handicapovaných sportovců a na jejich významné akce.

V první fázi posuzování programu na podporu sportování dětí a mládeže prošlo formální kontrolou a posouzením 1172 ze 4330 žádostí sportovních klubů. Ty by měly dostat peníze na sportování celkem 154 166 dětí. Na dítě, které sportuje jedenkrát týdně, půjde 1000 korun.

Podpora handicapovaných

Pokud dítě v klubu sportuje dvakrát týdně a účastní se čtyřikrát ročně soutěží, poskytne na něj ministerstvo příspěvek 2000 korun. V této fázi se jedná o 98 794 dětí, sdělilo tiskové oddělení.

V programu na podporu zdravotně postižených sportovců navrhla komise zachovat stávající rozdělení peněz pro sportovní reprezentaci a na významné sportovní akce. „Celkové částky na tyto účely zůstaly zachovány, a sice 26 milionů na reprezentaci a 7,5 milionu na významné sportovní akce,“ napsalo tiskové oddělení.

Dotační aféra: Pelta s Kratochvílovou vybírali členy komise, která rozdělovala peníze

Číst článek

Ministryně nařídila pozastavení a přezkoumání dotačních programů pro sport v souvislosti s podezřením z jejich zneužití. O sportovních dotacích se podle policie náměstkyně Kratochvílová domlouvala s předsedou Fotbalové asociace ČR Miroslavem Peltou. Oba skončili ve vazbě. Investiční program, kterého se případ týká, Valachová předminulý týden zrušila.

Sportovní svazy by měly na svou činnost v červnu dostat vyplacenu zálohu ve výši minimálně poloviny loňské dotace. Zbytek peněz obdrží po novém posouzení žádostí. Valachová slíbila, že by rychle mělo být zajištěno i financování významných akcí, aby neutrpěla mezinárodní prestiž České republiky a závody se mohly bez problémů konat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme