Adam Ondra z finále Světového poháru v Praze bere stříbro. Lepší byl jen Korejec I To-hjon

Adam Ondra získal stříbro v pražském závodě Světového poháru v boulderingu. Ve finále zdolal všechny čtyři cesty. Stejně úspěšný byl ale i Korejec I To-hjon, jenž vyhrál díky menšímu počtu pokusů. Český reprezentant druhým místem skvěle vstoupil do sezony, která vyvrcholí srpnovým mistrovstvím světa v Bernu.

Praha (Aktualizováno: 21:37 3. 6. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Ondra

Adam Ondra na domácím Světovém poháru získal stříbro (ilustrační foto) | Foto: Iva Roháčková

Při nástupu na první boulder Ondrovi před zhruba čtyřmi tisícovkami fanoušků zazněl hit Ivana Mládka Prachovské skály. Třicetiletý český reprezentant pak na šestý pokus zdolal úvodní „problém“, při kterém musel dvakrát přeskakovat mezi jednotlivými prvky. To není jeho oblíbená technika.

Druhý boulder mu sedl výborně. Už napoprvé sahal po vrcholu, ale nakonec ho udržel napotřetí. Na většinu soupeřů ale ztratil, protože čtveřice finalistů vylezla tento boulder napoprvé.

Třetí boulder vyžadoval velký cit pro rovnováhu, chyty byly mnohdy miniaturní. Ondra si s ním na druhý pokus poradil a výrazně si polepšil. Většina jeho soupeřů totiž měla s touto cestou velké problémy. Vylezl ji už jen Korejec I To-hjon a Ondra poskočil z průběžné páté pozice na druhou příčku.

Nejhůře stříbro si zajistil, když na první pokus vylezl závěrečný boulder. I To-hjon pak ale byl stejně úspěšný. Na první pokus Korejec vylezl tři ze čtyř cest, jen na tu první potřeboval pokusy dva. Ondra na zdolání vrcholů spotřeboval třináct pokusů.

Bronz získal Francouz Mejdi Schalck. Ten byl na třech finálových boulderech naprosto suverénní, ale s trojkou si neporadil.

SP ve sportovním lezení v Praze:
Muži:
Bouldering: 1. I To-hjon (Korea), 2. Ondra (ČR), 3. Schalck (Fr.).
Průběžné pořadí SP: 1. Schalck 2 690 bodů, 2. Narasaki (Jap.) 2 505, 3. I To-hjon 2 080, ...18. Ondra 805.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme