Handicapovaný sportovní střelec Pešek se stal v Sydney mistrem světa

Vozíčkář Tomáš Pešek se stal mistrem světa ve sportovní střelbě handicapovaných. Na šampionátu v Sydney vyhrál soutěž ve střelbě ze vzduchové pistole. Z kvalifikace postoupil jako pátý, ale ve finále už všechny soupeře porazil.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pešek navázal na úspěšné vystoupení na loňském mistrovství Evropy, kde vybojoval kompletní sbírku medailí. V únoru byl pak vyhlášen nejlepším českým handicapovaným sportovcem roku. Na mezinárodních závodech přitom debutoval loni na jaře.

Už loni se Peškovi povedlo vystřílet účastnické místo na paralympijských hrách 2020 v Tokiu. V Sydney ho nyní napodobil Jakub Kosek díky 14. místu ve střelbě ze vzduchové pistole.

Sportovní střelec Tomáš Pešek se před malou chvílí v australském Sydney stal mistrem světa v disciplíně vzduchová pistole 10m 🥇👏 @#ShootingParaSport

09:36 – 18. 10. 2019