Čeští sportovní střelci ovládli Prezidentský pohár. Kostelecký oplatil Liptákovi porážku z Tokia

Čeští střelci na trap obsadili na Prezidentském poháru v Larnace stejně jako olympijských hrách první dvě místa. Na Kypru v sobotu oplatil David Kostelecký tokijskou porážku reprezentačnímu kolegovi Jiřímu Liptákovi a v soutěži pro nejlepších 12 brokových střelců sezony triumfoval.

Larnaka (Kypr) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kostelecký (vlevo) a Jiří Lipták na hrách v Tokiu. | Foto: Mike Egerton | Zdroj: Reuters

Oba Češi zvládli v pátek v Larnace nástrahy kvalifikace a semifinále a postoupili do dnešního čtyřčlenného finále. V něm po 15 sériích odpadl Rus Gennadij Mamkin, a když se svěřenci reprezentačního trenéra Petra Hrdličky po dalších 20 terčích „zbavili“ stejně jako v Tokiu Brita Matthewa Cowarda-Holleyho, bylo jasné, že si to stejně jako před čtvrt rokem pod pěti kruhy rozdají o zlato. Souboj vyhrál olympijský šampion z Pekingu 2008 Kostelecký 31:29 a tentokrát on přijímal gratulaci od Liptáka.

Konečně jsme si mohli dát vítězný doutník, popisovali Lipták s Kosteleckým medailové oslavy

Číst článek

Šestačtyřicetiletý Kostelecký dosáhl v Larnace na dva triumfy, ještě před soutěží jednotlivců vyhrál s o polovinu let mladší Američankou Madelynn Bernauovou smíšené dvojice. Ve finále porazili 6:2 egyptsko-italskou dvojici Abdal Azíz Mahalba, Silvana Stancová.

Favorizovaný česko-slovenský tým vítězů z Tokia Lipták, Zuzana Rehák Štefečeková nepostoupil z kvalifikace a byl klasifikován na osmém místě.

Českým střelcům na skeet se v Larnace nedařilo, Jakub Tomeček a Barbora Šumová skočili v individuálních soutěžích i v mixech v kvalifikaci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme