Štěpánka Hilgertová předala své neteři Amálii pomyslné reprezentační pádlo

Příjmení Hilgertová už se objevuje ve startovních listinách závodů ve vodním slalomu přes třicet let. Letos jsou ale na mistrovství Evropy nositelky tohoto jména dokonce dvě - kajakářky Štěpánka a její neteř Amálie. Nicméně možná spolu startovaly na vrcholné akci naposledy.

Tento článek je více než rok starý.

Tacen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová

Vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová | Foto: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Devětačtyřicetiletá majitelka zlatých olympijských medailí z Atlanty a Sydney Štěpánka Hilgertová na šampionátu v Tacenu vůbec startovat neměla, ale jako první náhradnice se do reprezentace nakonec po odřeknutí Karolíny Galuškové dostala. Amálie Hilgertová si tak mohla trochu oddychnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánka Hilgertová společně s neteří Amálií na mistrovství Evropy

„Jsem ráda, že jsme tady spolu. Když jsem se dozvěděla, že nebude v áčku, tak jsem byla smutná a ještě jsem měla pocit, že jsem ji vyšoupla,“ řekla Amálie Hilgertová pro Radiožurnál.

„To bylo předání pomyslného „repre“ pádla, nebo jak by se to dalo říct,“ skočila Amálce do řeči sestra jejího otce Štěpánka. Spolu se postavily na start týmového závodu takzvaných hlídek, ale poté, co Kateřina Kudějová neprojela jednu branku, skončily osmé.

„Bylo to super nastoupit na start spolu, ale mohlo to dopadnout aspoň o trošičku líp. Myslím ale, že to bude jeden ze zážitků, který si budeme pamatovat. Je to poprvé a nejspíš asi naposled, ale člověk vždycky když odjíždí na závody, tak řeší spíš individuální závody, ty hlídky jsou vždycky taková třešnička,“ komentovala Štěpánka společný start s neteří.

Mentální a fyzické síly 

I tentokrát se v odpovědi Štěpánka s Amálií prolínaly. Obě závodnice dělí 30 let, a ta starší z nich už pomalu začíná přemýšlet o sportovním důchodu.

„Mě to baví, ale uvědomuji si, že kdybych polevila v tréninku, tak bych nejezdila tak dobře a netěšilo by mě to. A zase si uvědomuji, že na takhle tvrdý trénink už nebudu mít mentální síly a možná ani fyzické, tak to spíš vidím pravděpodobně i na rychlý konec,“ překvapila, ale nechtěla být víc konkrétní Štěpánka Hilgertová, která na kanálu na řece Sávě nepostoupila do zítřejšího finále kajakářek.

Kajakářka Amálie Hilgertová | Foto: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Na rozdíl od své neteře. Amálii se to povedlo po sedmi letech, co s vodním slalomem začala. „Já jsem začala tak v jedenácti, dvanácti, dlouho jsem vzdorovala.“ „Já jsem držela pádlo úplně poprvé v životě ve dvanácti,“ doplnila Amálii Hilgertovou Štepánka, která teď věří, že by její mladší kolegyně a členka širší rodiny mohla na její úspěchy navázat.

„Hrozně se těším, až budu za tři roky sledovat nominaci 2020. Neříkám, že Amálka je obrovský favorit, ale myslím, že bude patřit mezi ty, kdo o to budou bojovat. A budu jí hrozně držet palce,“ přeje Amálii Hilgertové její teta Štěpánka. 

Jakub Kanta, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme