Pidcock v Nizozemsku využil Van Aertovy smůly a vyhrál, Světový pohár cyklokrosařů ovládl Iserbyt

Belgický cyklokrosař Eli Iserbyt si dva závody před koncem zajistil prvenství v celkovém pořadí Světového poháru. V nizozemském Hulstu v neděli dojel druhý za Britem Tomem Pidcockem a má v čele nedostižný náskok 95 bodů. Česká jednička Michael Boroš bodoval na 22. místě.

Hulst (Nizozemsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvaadvacetiletý Pidcock využil k druhému vítězství v sezoně smůly největšího favorita Wouta van Aerta. Hvězdnému Belgičanovi se krátce po startu zasekl řetěz a opravou ztratil přes půl minuty.

Technické problémy Wouta van Aerta:

Propadl se na konec čtvrté desítky a po stíhací jízdě skončil s více než minutovým odstupem čtvrtý. Při osmém startu v cyklokrosové sezoně trojnásobný mistr světa poprvé nevyhrál.

Pidcock porazil o 12 sekund Iserbyta, jenž nastoupil do všech 13 pohárových závodů v ročníku a celkové pořadí ovládl poprvé v kariéře. Třetí dojel domácí Lars van der Haar.

Nejlepší český cyklokrosař Michael Boroš se v prvním kole propadl až za Van Aerta a také se musel probojovávat před. Nakonec si polepšil o jednu příčku oproti předchozímu závodu v Dendermonde. Tomáš Paprstka byl pětatřicátý.

Ženám vládne Brandová

Závod žen vyhrála mistryně světa Lucinda Brandová. Nizozemská cyklokrosařka si připsala třetí pohárové vítězství za sebou a šesté v sezoně a směřuje za obhajobou celkového prvenství. Jediná Češka ve startovním poli Karla Štěpánová obsadila 35. pozici.

Příští víkend pojedou cyklokrosaři národní šampionáty, ten český se bude konat v Kolíně. Světový pohár bude pokračovat předposledním dílem v neděli 16. ledna ve francouzském Flamanville.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Hulstu (Nizozemsko):
Muži: 1. Pidcock (Brit.) 1:03:49, 2. Iserbyt (Belg.) -12, 3. Van der Haar (Niz.) -33, 4. Van Aert -1:09, 5. Toon Aerts -1:30, 6. Vanthourenhout (všichni Belg.) -1:41, ...22. Boroš -4:40, 35. Paprstka -6:12, 54. Mayer -3 kola, 58. Hula, 63. Kučera oba -4 kola, 67. Petruš (všichni ČR) -5 kol.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 15 závodů): 1. Iserbyt 405, 2. Vanthourenhout 310, 3. Toon Aerts 296, 4. Hermans (Belg.) 280, 5. Van der Haar 251, 6. Van Kessel (Niz.) 201, ...25. Boroš 50, 60. Paprstka 5, 62. Vaníček (ČR) 4, 65. Petruš 3.

Ženy: 1. Brandová 49:14, 2. Pieterseová -5, 3. Worstová (všechny Niz.), 4. Vasová (Maď.) -14, 5. Van Empelová -26, 6. Vosová (obě Niz.) -37, ...35. Štěpánová (ČR) -7:09.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 15 závodů): 1. Brandová 402, 2. Betsemaová (Niz.) 343, 3. Pieterseová 295, 4. Van Empelová 253, 5. Van Anrooijová (Niz.) 216, 6. Vosová 214, ...30. Nash 24, 50. Zemanová (obě ČR) 6.