Tátovi teď pohár v obýváku chybí, líčil situaci kolem putovního poháru Jiří Prskavec

Čeští vodní slalomáři bývají pro fanoušky zárukou medailové radosti. Další budou moci přidat na blížícím se mistrovství světa ve francouzském Pau, na kterém budou obhajovat šest cenných kovů včetně čtyř zlatých. Šampionát začíná již v úterý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec | Foto: Adam Kebrt

Jiří Prskavec vzpomínal na svůj poslední triumf z Londýna před dvěma lety. „Byl to pro mě obrovský zážitek. Tenkrát i tím, že tam byla celá moje rodina nebo teda velká část mé rodiny. Znamenalo pro mě strašně moc, že mě přijeli podpořit vlastně až do Londýna. Dodneška na to vzpomínám,“ cituje sportovce Radiožurnál.

Přindiš jako první český kajakář vyhrál Světový pohár. Dvojici Kašpar Šindler vítězství uniklo

Číst článek

Připomínat si největší triumf své kariéry mohl Jiří Prskavec celkem často právě i se svými blízkými, v obýváku jeho rodičů se totiž vyjímala krásná putovní trofej Paula Farranta s postavou kajakáře, kterou si předávají mistři světa této disciplíny.

„Tu už táta zabalil, on je na to takový hezký obal a právě se mě ptal, jestli ji má brát s sebou. Řekl jsem mu, ať ji vezme.  A on souhlasil, ale byl nešťastný‚ že mu teď v obýváku chybí a že mu to tam teď vůbec nezapadá. On už na ni byl dva roky zvyklý, měl ji tam na skříňce. Říkal, že by byl rád, kdyby se mu tam vrátila. Já jsem říkal, že když ne letos tak, že mu ji přivezu příští rok. Říkal, že by byl raději, kdybych ji přivezl už letos. Ale myslím si, že to zkousne, i když to nevyjde,“ líčil zvesela situaci doma český slalomář.

Stejně jako Jiří Prskavec získala před dvěma lety v Londýně individuální i týmové zlato taky další svěřenkyně jeho otce Kateřina Kudějová. Ale zatímco Prskavec má z letoška bronz z evropského šampionátu a tři medaile ze Světového poháru, Kudějová se do finále některého mezinárodního závodu dostala jen jednou.

„Ta sezona letos nebyla úplně podle mých představ. Takže se trochu těším, že si spravím náladu. Ale nevím, uvidíme, jak to půjde. Tam je trochu specifický ten kanál, protože se tam hrozně mění voda. Hrozně záleží, jestli se vám to povede nebo ne. Je to hrozně o štěstí," popisovala kanál ve francouzském Pau Kudějová.

Kdo z českých vodních slalomářů bude mít více štěstí a kdo méně a jestli se podaří zopakovat šest medailí, to se od Radiožurnálu dozvíte přímo z dějiště mistrovství světa ve francouzském Pau.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme