Ósakaová po bojkotu médií odstoupí z French Open. Tenistka chce chránit své duševní zdraví

Japonská tenistka Naomi Ósakaová na twitteru oznámila, že odstoupí z French Open. Světová dvojka před začátkem grandslamového turnaje vyvolala pozdvižení úmyslem bojkotovat média, což zdůvodnila ochranou svého duševního zdraví. Za své rozhodnutí ale sklidila převážně kritiku. Nyní se hodlá na čas stáhnout z turnajů.

Aktualizováno Paříž (Aktualizováno: 20:49 31. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naomi Ósakaová | Zdroj: Reuters

Ve zveřejněném prohlášení Ósakaová konstatovala, že netušila, jakou situaci svým postojem vyvolá. „Myslím, že nejlepší pro celý turnaj, ostatní hráče a můj klid teď bude, když odstoupím, aby se všichni mohli soustředit zase jen na tenis v Paříži,“ napsala čtyřnásobná grandslamová šampionka.

Vondroušová na úvod French Open otočila zápas, do druhého kola postoupila i Martincová

Číst článek

Za neúčast na povinné tiskové konferenci po zápase 1. kola Ósakaová dostala v Paříži pokutu 15 000 dolarů (přes 381 000 korun). Grandslamoví organizátoři ji navíc varovali, že pokud bude v ohlášeném bojkotu pokračovat, hrozí jí vyloučení nejen z French Open, ale i z dalších turnajů velké čtyřky.

Ósakaová uznala, že mohla své oznámení načasovat a vysvětlit lépe. Psychické zdraví sportovců ale považuje z vlastní zkušenosti za zásadní. „Pravda je, že jsem od US Open 2018 trpěla dlouhými záchvaty depresí a měla jsem obrovské problémy to zvládnout. Všichni, kdo mě znají, vědí, že jsem introvert, a na turnajích mě často vidíte nosit sluchátka, což mi pomáhá zvládnout moji sociální úzkost,“ uvedla.

Právě stres z vystupování před médii označila Ósakaová za hlavní důvod svého bojkotu. Uznala, že tenisoví novináři se k ní nikdy nechovali nefér, před tiskovými konferencemi ji prý ale často přepadaly záchvaty paniky.

Vzkaz Naomi Ósakaové na twitteru:

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme