Dráhový cyklista Tomáš Bábek chce z mistrovství Evropy medaili, pomoct by mu mohl speciální talisman

Král české cyklistiky Tomáš Bábek se vrátil dřív z japonského soutředění kvůli dráhařskému mistrovství Evropy ve Skotsku. Zpět do Česka by se rád vrátil s minimálně jednu medaili. Jednatřicetiletý reprezentant se sice vrací po zranění klíční kosti, ale má s sebou v Glasgow tajný trumf, speciální talisman.

Glasgow Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dráhový cyklista Tomáš Bábek

Dráhový cyklista Tomáš Bábek | Foto: Facebookový profil Tomáše Bábka

Trénink dráhových cyklistů před vstupem do šampionátu je na velodromu Chrise Hoye v plném proudu. Po 250metrů dlouhém oválu se prohánějí i čeští reprezentanti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Bábek věří v minimálně jednu medaili z ME, pomoct by mu mohli i jeho speciální šťastné ponožky

Rozeznat je ve světle modrých dresech s trikolorami na hrudi bez čísel ale není legrace. Hlavní hvězda české dráhařské výpravy Tomáš Bábek má ale na rozdíl od zbytku týmu naprosto jasné poznávací znamení, ponožky se symbolem Supermana.

„Jsou speciální, ale nosím je jenom na trénink. K tomu mám ještě supermanské tričko, což je takové moje šťastné. Když si chce den užít, tak si to tričko vezmu,“ říká pro Radiožurnál Bábek.

‚Je to výhodná situace pro všechny.‘ Společné mistrovství Evropy může sportům pomoci k větší sledovanosti

Číst článek

„Někdy si ho beru i na závody. Ještě uvidím, jestli si ho dneska vezmu, nebo ne. Možná si ho budu šetřit na keirin,“ vysvětluje český dráhový cyklista, kterého v pátek čeká týmový sprint.

Bábek je dvojnásobným medailistou z loňského mistrovství světa, to letošní ale kvůli zlomené klíční kosti musel vynechat. O to víc směřoval 31letý závodník přípravu k evropskému šampionátu, kde se po týmovém sprintu představí ještě v tom klasickém a keirinu.

V pátek zahájí evropský šampionát plavci. V akci bude hned první den sedm českých reprezentantů z celkem třinácti. Mužskou jedničku Jana Micku čeká čtyřstovka a poprvé za Českou republiku bude závodit na vrcholné akci Anika Apostalon.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme