Chicago nestačilo doma na Miami. Satoranský nasbíral šest bodů, pět asistencí a dva doskoky

Basketbalisté Chicaga nestačili doma na Miami a druhému týmu Východní konference NBA podlehli 108:116. Tomáš Satoranský strávil na palubovce 21 minut, nasbíral šest bodů, pět asistencí a dva doskoky. Bulls prohráli jedenáctý zápas z šestnácti a propadli se v konferenční tabulce na 12. místo. V dresu Miami Heat nastřílel svému bývalému klubu 27 bodů Jimmy Butler.

Chicago Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalista Tomáš Satoranský v dresu Chicaga Bulls

Basketbalista Tomáš Satoranský v dresu Chicaga Bulls | Zdroj: Reuters

Chicago nezačalo dobře. Poprvé se domácí tým prosadil až po pěti minutách při hrůzném skóre 0:15, přičemž dvakrát nepřesně střílel i český rozehrávač Satoranský. Naopak při chuti byl Kendrick Nunn a v první čtvrtině dal 13 ze svých celkových 21 bodů.

Mizerný úvod donutil kouče Jima Boylena brzy střídat. „Nebojovali. Zach (LaVine) a Lauri (Markkanen) i další členové základu musí hrát líp, abychom mohli pomýšlet na výsledky, které bychom si přáli,“ řekl Boylen.

‚Chovají se ke mně s respektem.‘ Basketbalista Satoranský získal v Chicagu lepší rozcvičovací čas

Satoranský se vrátil na hřiště v 18. minutě a odehrál svůj nejlepší úsek zápasu. Sice začal ztrátou, ale pak dvakrát získal míč, hru týmu režíroval čtyřmi asistencemi a před odchodem do kabin dal oba trestné hody. I tak ale Bulls prohrávali o 24 bodů.

Ve druhé půli manko ještě narostlo a brzy dostali prostor opět náhradníci. Čtyři a půl minuty před koncem prohrávali 81:103, ale po sérii 20:5 se dotáhli na sedm bodů. Hráči Miami si nicméně páté vítězství v řadě pohlídali.

„V prvním poločase jsme hráli výborný basket, jenže ve druhé půli přišlo zase mentální polevení. Takhle to nejde,“ zlobil se Butler, který hájil dres Chicaga v letech 2011 až 2017.

Dončič dál válí

V překonávání rekordů pokračuje dvacetiletý Slovinec Luka Dončič. K vysoké výhře Dallasu nad Clevelandem 143:101 pomohl 30 body a 14 asistencemi a stal se nejmladším hráčem v historii, který ve třech duelech po sobě zaznamenal alespoň 30 bodů a přes deset nahrávek.

Nejlepší tým soutěže Los Angeles Lakers zvítězili v Oklahomě 130:127. LeBron James se postaral o 23 bodů a 14 asistencí, pivot Anthony Davis měl 33 bodů a 11 doskoků. Denver si doma poradil 96:92 s Bostonem, kterému se zranil rozehrávač Kemba Walker. Po srážce se spoluhráčem a s podezřením na otřes mozku zamířil do nemocnice. V dresu Nuggets zaznamenal triple double za 18 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí srbský pivot Nikola Jokič.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Sacramento 116:97, Chicago - Miami 108:116 (za domácí Satoranský 6 bodů, 5 asistencí, 2 doskoky), Dallas - Cleveland 143:101, Denver - Boston 96:92, Detroit - Atlanta 128:103, LA Clippers - Houston 122:119, Oklahoma City - LA Lakers 127:130, Philadelphia - San Antonio 115:104, Utah - Golden State 113:109, Washington - Charlotte 125:118.