Trenéři na parník, novináři do 'necek.' Práci koučů na MS v triatlonu komplikují přesuny

Elitní triatlonisté budou v Rotterdamu bojovat o medaile z mistrovství světa. Svůj závod mají za sebou juniorky a české reprezentantky mezi nejlepší nepatřily. Nejenom jejich trenéři se ale tentokrát zapotili víc než obvykle. Aby mohli závod na vlastní oči, museli si zaběhat.

Rotterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rotterdamské vodní taxi překřtili čeští trenéři na "necky". Sami do něj ale nesměli, přepravovali se na pomalejším parníku | Foto: Rotterdam Triathlon | Zdroj: Facebook

Po startu závodu juniorek se trenéři ještě nějaký čas mohou koukat na hejno zelených plaveckých čepiček vzdalujících se ve vlnách Nové Mázy, u prvního depa, kde se z triatlonistů stávají na čas cyklisti, už začíná závod i pro ně. Je třeba se dostat na druhou stranu řeky, lodí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marek Augustin se na MS v triatlonu zaměřil na práci koučů

„Necek" se trenér Jan Vaněk přes běh a tvrdé lokty ve frontě nedočkal. Malé čluny jsou pouze pro ty, kteří mají na akreditacích nápis „media“ a „VIP.“  Pro trenéry je připravený o dost větší, ale taky pomalejší parník.

„To jsem nezažil, není to ideální. Je těžké potom sledovat vývoj závodu, protože člověk procestuje třetinu závodu. Hlavně u sprintu, který trvá ani ne hodinu, je to velké procento,“ vysvětluje Radiožurnálu Jan Vaněk.

„Většinou jezdí třeba autobusy. Depo je někde na přehradě a pak se jede třeba do centra. Dneska je většina závodů v centru a jede se na jedno centrální depo,“ dodává Vaněk a za vzor dává podnik Světové série v Leedsu.

Ke druhému depu bronzový medailista z olympijských her v Sydney Jan Řehula dorazil na čas a společně s trenérským kolegou Janem Vaňkem a fyzioterapeutkou Terezou Saifrovou ještě stihl počítat, z jaké pozice vyrazily do poslední běžecké části Iveta Fairaislová a Alžběta Hrušková.

„To nedopočítám,“ bál se Jan Řehula, ale přeci jen se mu to povedlo a hlásil Fairaislové, že je součástí 31členné skupiny. Hrušková její součástí nebyla.

Po dalším svižném přeběhu - tentokrát do cíle - už rychlé propočty nahradila světelná tabule. U jména Iveta Fairaislové svítilo číslo 25. Dnes už české trenéry čekají na světovém šampionátu klidnější přesuny .

Elitní kategorie mužů a žen absolvují oproti juniorům dvojnásobný - 50kilometrový závod. Z Rotterdamu.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme