Portugalsko 2:1 Česko

Duplantis, Jacobs nebo Gardiner. Na letošní Zlaté tretře se znovu představí hvězdy světové atletiky

Těsně před úterní šestou hodinou večer v Ostravě odstartuje hlavní program 63. ročníku Zlaté tretry. Tradiční mítink nabídne divákům exkluzivní jména světové atletiky. Vítkovický městský stadion opět přivítá fenomenálního tyčkaře Armanda Duplantise. Na dráze se předvedou hvězdní sprinteři Marcell Jacobs a Andre De Grasse. A podruhé dorazí do Ostravy také držitel olympijského zlata na čtyřstovce Steven Gardiner.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steven Gardiner

Steven Gardiner | Zdroj: Reuters

Bahamský sprinter Steven Gardiner po svém příletu do Ostravy stihl úvodní trénink a také pozval všechny fanoušky na svůj závod v běhu na 400 metrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž před startem 63. ročníku Zlaté tretry

Vedle zlaté medaile z letních olympijských her v Tokiu má ve statistikách také vítězství na mistrovství světa 2019. Tehdy v Dauhá zaběhl kariérní maximum v čase 43,48 sekundy. Ve stejném roce vyhrál také na Zlaté tretře, kam se letos poprvé vrací.

„Jsem rád, že tu můžu být. Je to můj poslední závod před kvalifikací na letní olympiádu, takže chci předvést dobrý výkon. Doufám, že se sám překvapím,“ usmívá se Steven Gardiner.

Manažer ostravského mítinku Alfons Juck doufá, že bahamský sprinter v úterý poběží v čase pod 44 sekund, čímž by překonal rekord Zlaté tretry.

„Jeho osobní rekord na této trati je 43,48 vteřiny. To je jeden z nejlepších časů historie. Průměr jeho posledních deseti závodu je 43,90 vteřiny. A rekord našeho mítink je daleko, je to až 44,16,“ přibližuje Juck.

Sám atlet však na sebe nechce vyvíjet příliš velký tlak.

„Nerad bych mluvil o konkrétním čase, chci prostě dosáhnout nejlepšího výsledku, co mohu. Pokud ale bude na tabuli čas po 44 vteřin, budu spokojený. Hlavně chci závod vyhrát, to je můj plán,“ dodává jedna z mnoha hvězd letošního 63. ročníku Zlaté tretry.

Stanice Radiožurnál Sport ze závodů ostravského mítinku vysílá přímý přenos, na Radiožurnálu uslyší posluchači živé vstupy.

Lukáš Kaleta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme