Triatlonistce Kuříkové se ve Španělsku povedl běh a poprvé v kariéře vyhrála závod Světového poháru

Triatlonistka Petra Kuříková vyhrála poprvé v kariéře závod Světového poháru. Ve španělské Pontevedře zvítězila o 13 sekund před Němkou Lisou Tertschovou.

Pontevedra (Španělsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Triatlonistka Petra Kuříková

Triatlonistka Petra Kuříková | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Třicetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou se postarala o první české vítězství ve Světovém poháru po třech letech. V srpnu 2019 triumfovala v Karlových Varech Vendula Frintová. Kuříková tehdy obsadila čtvrté místo, což byl dosud její nejlepší výsledek v seriálu.

Oštěpař Vadlejch po zisku bronzu: Na medaili jsem si věřil, s výkonem nejsem spokojený nikdy

O svém prvenství v Pontevedře rozhodla účastnice olympijských her v Tokiu a někdejší vicemistryně Evropy ve sprint triatlonu výborným výkonem v závěrečném běhu na 10 kilometrů.

Po jízdě na kole jí patřilo až 35. místo s více než minutovou ztrátou na vedoucí Britku Sophii Aldenovou. Po prvním ze čtyř běžeckých okruhů už byla Kuříková desátá a dál se posouvala pořadím vzhůru.

V posledním kole jejímu tempu neodolala ani Němka Tertschová, která se začátkem měsíce prosadila na třetí místo mezi elitou v závodě mistrovství světa v Hamburku. Kuříková tam skončila na 42. místě s více než tříminutovou ztrátou.

Třetí doběhla 26 sekund za Kuříkovou Francouzka Sandra Dodetová, stříbrná medailistka z mistrovství Evropy v roce 2019.

Ve 13:15 odstartoval závod mužů s Janem Volárem.

Závod Světového poháru v Pontevedře (Španělsko):

Ženy: 1. Kuříková (ČR) 1:57:43, 2. Tertschová (Něm.) -13, 3. Dodetová (Fr.) -26.

13:15 muži.