Třináctiletý americký zázrak na skateboardu. Zeunerová po triumfu na X Games sní o zlatu z Tokia

Před rokem se skateboardistka Brighton Zeunerová stala nejmladší účastnicí zámořských X Games všech dob a skončila těsně pod stupni vítězů. Letos, den po svých třináctých narozeninách, si Američanka splnila sen a zároveň si dala dodatečně ten nejhezčí dárek. Stala se nejmladší vítězkou v historii prestižních her.

Praha/Minnesota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Brighton Zeunerová se stává nejmladší vítězkou…“ vyzývali nejmladší z osmičky finalistek, aby si došla pro zlatou trofej. Maličká blondýnka s rovnátky a úřadující světová šampionka pak rovnou ve skateparku spustila: „Nejlepší narozeniny v mém životě! Nemůžu se dočkat, až to půjdu oslavit. Díky, Minnesoto,“ rozplývala se Brighton Zeunerová v dějišti letošních X Games.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za tři roky bude na OH v Tokiu Brighton Zeunerová mezi největšími adepty na zisk zlaté medaile

„K těmto holkám jsem vždycky vzhlížela. Teď s nimi jezdím a soutěžím,“ nechala se slyšet. Na skateboard se Brighton Zeunerová postavila poprvé v pěti letech, protože chtěla dělat to, co její starší bratr s tátou. K Vánocům pak dostala svůj první vlastní skate, který ale po vážnějším úrazu na chvíli odložila a zkoušela i jiné sporty.

V osmi letech se ale k jezdění vrátila a za další dva roky už měla podepsanou i první profesionální smlouvu. „Vždycky jsem pokukovala po bráchovi, jak jezdí. Moc mi pomáhá a za to ho mám ráda,“ svěřila se Zeunerová. Před třemi lety se sourozenci Brighton a Jack přestěhovali s rodiči z arizonského Phoenixu do kalifornského Encinitas.

Důvodů bylo hned několik. Ve městě je mnoho skateparků, ale hlavně – jejich dům má tak velkou zahradu, že se tam vešla kromě bazénu také vlastní a pořádně velká U-rampa. „Rodičům jsem vděčná. Je fajn mít takovou věc za barákem. Ráno vstanu a můžu jít na vlastní rampu. Chci jezdit celý život. Dokud to půjde,“ tvrdila třináctiletá Američanka.

Pokud nepoleví, je na dobré cestě splnit další svůj cíl. Vybojovat zlatou olympijskou medaili při premiéře skateboardingu pod pěti kruhy. Tedy na Hrách v Tokiu 2020.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme