‚Vím, že fanouškům i sponzorům to může připadat divné.‘ Šéf UCI hájil očištění Chrise Froomea

Rozhodnutí Mezinárodní cyklistické unie (UCI) nepotrestat Chrise Froomea za porušení antidopingových pravidel nebylo ovlivněno úmyslem pořadatelů Tour de France zakázat čtyřnásobnému vítězi účast ve slavném závodě. Prohlásil to šéf unie David Lappartient.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Froome na loňské Vueltě dvojnásobně překročil povolenou koncentraci salbutamolu, na jehož užívání musejí mít cyklisté s astmatem zvláštní povolení.

Pár dnů před Tour. Mezinárodní cyklistická unie očistila Chrise Froomea od podezření z dopingu

Číst článek

Britský cyklista byl kvůli tomu vyšetřován, i přesto mohl závodit a vyhrál Giro d'Italia. Organizátoři Tour ale v neděli oznámili, že mu neumožní na svém závodě startovat.

UCI den nato oznámila, že na základě vyšetřování Světové antidopingové agentury WADA nebude Frooma nijak trestat. Vzápětí mu organizátoři umožnili na Tour startovat.

„Vím, že fanouškům i sponzorům to může připadat divné,“ řekl Lappartient v rozhovoru pro youtube kanál UCI.

„Jeden den se objevilo jedno prohlášení a následující den další. Ale nejsou nijak propojené,“ přidal. „Konečné stanovisko pana Frooma k případu jsme obdrželi 4. června a zprávu od WADA jsme poté dostali 28. června. Až potom jsme měli vše potřebné ke konečnému závěru,“ dodal.

„Plus samozřejmě musíme plně respektovat verdikt WADA. Oni jsou odborníci a jen oni můžou rozhodnout o tom, jestli se jednalo o porušení antidopingových pravidel, nebo ne,“ přidal Lappertient.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme