Učitelka proti žačce. Laia Palauová povede Španělky proti kamarádkám z USK

V derniéře českých basketbalistek na domácím mistrovství Evropy o nic nepůjde ale i tak bude zajímavé ho z českého pohledu sledovat. Nastoupit v něm může hned 10 hráček USK Praha. Mimo jiné i Laia Palauová proti Tereze Vyoralové.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Vyoralová se léta v USK učila od Španělky Palauové | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Naposledy požene české basketbalistky vyprodané hlediště hradeckého zimního stadionu v zápase od 18 hodin se Španělskem. „Je to poslední zápas, tak si to chceme užít. Odvést to nejlepší, co v nás ještě je a poděkovat divákům, říká pro Radiožurnál třiadvacetiletá rozehrávačka Tereza Vyoralová.

Česká reprezentace už ve skupině nemůže skončit lépe než poslední, soupeřky naopak po dvou výhrách nemohou přijít o první místo.

Basketbalistky mohou konec šampionátu vstřebat v přírodním prostředí. Golfové hřiště ale nevyužívají

Číst článek

Na soupiskách obou týmů je ale hned 10 nedávných nebo současných basketbalistek pražského USK.

„Bude pro mě speciální hrát proti České republice, mám tam spoluhráčky a kamarádky. Možná je dobře, že nám ani vám už o nic nejde, protože si to budeme moct o to víc užít." přemítá Laia Palauová - v uplynulé sezoně kapitánka USK.

Španělka po sezoně z pražského klubu a vrcholového evropského basketbalu odešla, z mezinárodní scény se vytratí až po tomhle turnaji. Jako rozehrávačka Španělska bude svádět poprvé a naposledy souboje s protihráčkou Terezou Vyoralovou, svou žačkou.

"Předpokládala jsem, že postoupíte"

„Je to nejlepší učitelka, co jsem mohla mít. Ne přísná, ale basketbal umí nejlíp, jak to jde, takže od ní to byly nejlepší rady. Byla to nejlepší rozehrávačka, od které jsem se mohla učit, takže se těším, že si proti sobě zahrajeme, bude to zas něco jiného," předpovídá Tereza Vyoralová.

„Známe se hodně dobře, protože jsme spolu absolvovali mnoho tréninků během několika sezon v USK," dodává 37letá nejlepší hráčka v euroligové historii v počtu asistencí.

„Jsem smutná, protože jsem předpokládala, že postoupíte, ale ukázalo se, že Evropa se vyrovnává a vyhrát nebo prohrát může kdokoliv s kýmkoliv, podívejte na Srbsko," poukazuje Palauová, že i obhájkyně titulu jsou blízko vyřazení už ve skupině.

Jakub Kanta, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme