Ostrov doktora Whitea. Prezident UFC zveřejnil fotku pláže, kde bude bojovat i Čech Procházka

Vše je připraveno. I tak by se dal vyložit vzkaz od prezidenta UFC Dany Whitea, který prostřednictvím sociálních sítích poslal do světa fotografii oktagonu z ostrova u Spojených arabských emirátů. Právě tam se za pár dní ve své premiéře představí i český bojovník Jiří Procházka.

Abú Zabí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva prezidenti. V popředí Dana White - nejvyšší muž organizace UFC a v pozadí hlava Bílého domu - Donald Trump. | Zdroj: Reuters

Fanoušci MMA už netrpělivě vyhlíží datum 11. července, kdy UFC odstartuje galavečer s pořadovým číslem 251. Ten bude zajímavý nejen obsazením zápasníků, ale hlavně destinací, kde se budou souboje rozhodovat.

Z Hostěradic přes Japonsko až do slavné UFC. Procházka se nebojí. ‚McGregor ztratil lásku,‘ myslí si

Číst článek

Vše se bude odehrávat v Perském zálivu na ostrově Yas, na kterém se jezdí například i Velká cena Abú Zábí formule 1. Stejné místo by mělo později hostit ještě tři podobné galavečery.

Proč právě ostrov? White rozhodně neměl v plánu vědecky experimentovat se zvířaty, jak tomu bylo ve slavném britském románu Ostrov doktora Moreaua, ale hledal skulinu, jak zachránit byznys v době koronaviru.

Stejně jako ostatní sportovní organizace musela i nejprestižnější MMA liga světa po vypuknutí pandemie zastavit veškeré akce a uzavřený ostrov se tak jevil jako ideální řešení.

Slunce, pláž a oktagon

O několik měsíců později se zdá být vše připravené a White už tak mohl v sobotu naladit fanoušky malou ochutnávkou v podobě fotografie oktagonu na pláži.

Fight Island baby!!! #YasIsland

02:21 – 28. 06. 2020

3607 28272

Na své si přijdou i čeští příznivci, protože právě na ostrově zápasníků si svoji premiéru odbude i Jiří „Denisa“ Procházka. Ten v minulosti dokázal vybojovat titul pro šampiona japonské organizace Rizin a v UFC bude jeho prvním soupeřem Volkan Oezdemir ze Švýcarska.

Ostrov Yas ve Spojených arabských emirátech:

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme