Po návratu na vrchol ocenění od státu. Tiger Woods dostal od Trumpa nejvyšší civilní vyznamenání

Americký prezident Donald Trump udělil golfistovi Tigeru Woodsovi Prezidentskou medailí svobody, nejvyšší civilní vyznamenání ve Spojených státech. Třiačtyřicetiletý Woods, jenž minulý měsíc triumfem na Masters završil svůj úspěšný návrat do špičky po vleklých zdravotních a osobních problémech, je čtvrtým golfistou, který toto ocenění dostal.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump předal nejvyšší civilní USA vyznamenání golfistovi Tigeru Woodsovi

Americký prezident Donald Trump předal nejvyšší civilní USA vyznamenání golfistovi Tigeru Woodsovi | Zdroj: Reuters

„Byli jste se mnou v dobrém i ve zlém. Bez vaší podpory bych tady nestál,“ prohlásil Woods při pondělním ceremoniálu v Růžové zahradě Bílého domu v emotivním projevu, během něhož poděkoval své matce, dvěma dětem i současné přítelkyni Erice Hermanové.

Nejtěžší triumf v kariéře. ‚Je nádherné sdílet úspěch se svými dětmi,‘ zářil golfista Woods

Číst článek

Woods je podle mnohých nejlepším golfistou všech dob, v čele světového žebříčku se dohromady držel rekordních 683 týdnů.

Jeho kariéru narušily léčba ze sexuální závislosti a následný rozvod, později podstoupil čtyři operace zad a nebylo jasné, jestli se ještě ke golfu vrátí.

Loni v září oslavil první výhru na okruhu PGA po více než pěti letech a minulý měsíc získal díky triumfu na Masters v Augustě patnáctý titul na turnaji kategorie major v kariéře, první od roku 2008. Mezi mnoha gratulanty nechyběl ani Trump, jenž je náruživým golfistou a začátkem roku si s Woodsem zahrál.

Před Woodsem dostali Prezidentskou medailí svobody golfisté Arnold Palmer, Charlie Sifford a Jack Nicklaus. Od svého předloňského nástupu do funkce ji Trump udělil už několika sportovcům, například hráčům amerického fotbalu Rogeru Staubachovi a Alanu Pageovi či posmrtně baseballové legendě Babeu Ruthovi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme