Úspěšný investigativní reportér i sportovec. Kroupa je mistrem republiky v jezdecké vytrvalosti

Sbírá ceny nejen novinářské, ale i sportovní. Redaktor Českého rozhlasu Janek Kroupa v pracovní době odkrývá důležité kauzy, ve svém volném čase se dříve věnoval ragby a v současnosti jízdě na koních. V sobotu se stal ve Slavošově mistrem republiky v jezdecké vytrvalosti.

Slavošov (Ústecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Janek Kroupa se svým hnědákem Hektorem. | Foto: Šimon Kroupa

„Začal jsem stárnout na ragby, tak jsme s dětmi začali jezdit na koníčky. Zalíbilo se jim to a mně později ještě víc než jim," vysvětloval pro Radiožurnál Janek Kroupa, jak se dostal k jezdecké vytrvalosti, které se věnuje šest let. Díky výsledkům v kvalifikacích se probojoval až do republikového šampionátu na 120 kilometrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Investigativní reportér Janek Kroupa je mistrem republiky v jezdecké vytrvalosti

Součtem časů za 7 hodin a 20 minut vyhrál. I jemu ale dělala trať po nočních deštích problémy. „Střídají se povrchy, takže terén je pro koně velmi těžký. Na trati byla spousta překážek, děr a brodů," popisoval Kroupa. Toho povzbuzovali i malí fanoušci, zatímco kůň Hektor dostával v parném počasí osvěžující sprchu.

Oba společně závod dokončili na prvním místě s více než hodinovým náskokem. „Nechal jsem Hektora běžet a on sám ve druhém kole po nějakých padesáti kilometrech zrychlil. Utekl zbytku a potom jsem ho spíš brzdil. V posledním kole měl ještě rezervu," řekl Kroupa. Devítiletý hnědý valach Hektor už má pro tuto sezonu odpracováno.

Kromě republikového závodu ve Slavošově s ním byl Kroupa druhý ve slovenském Šamoríně. Podunajské rovině, která jim obecně vyhovuje. „Je na ní rychlejší, ale chtěl jsem ho zkusit v kopcích. V tomhle terénu to šlo. Co by udělal těžší, nevím," dodal mistr republiky v jezdecké vytrvalosti Janek Kroupa.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme