Úspěšný návrat smíšených kanoí na MS, Vojtová s Maškem získali bronz

Kanoisté Veronika Vojtová a Jan Mašek získali na mistrovství světa ve vodním slalomu bronzové medaile v kategorii C2 mix. Favorité Tereza Fišerová a Michal Jáně skončili po problémech šestí.

Pau/Francie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vojtová a Jan Mašek

Veronika Vojtová a Jan Mašek | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Mistry světa v obnovené premiéře kategorie C2 mix se stali francouzští závodníci Margaux Henryová a Yves Prigent, kteří ve finále mezi deseti posádkami nejlépe využili znalost domácí tratě. Zlatou medaili v obnovené premiéře smíšených lodí získali o 72 setin před italskou dvojicí Ferrariová, Horn.

Obojživelníci ve slalomu i sjezdu. V lyžování samozřejmost, v kanoistice rarita

Číst článek

Veronika Vojtová a Jan Mašek ztratili 3 sekundy a 69 setin. Nejvíc ztratili v prostřední části tratě, mrzet je můžou také dvě dvouvteřinové penalizace.

Nejrychlejší hrubý čas zajeli další Češi Tereza Fišerová a Jakub Jáně. Ještě na druhém mezičase si jeli pro vítězství, pak ale minuli povodnou osmnáctou branku a 50sekundová penalizace je stála medaili, skončili šestí se ztrátou 44 sekund.

V olympijských disciplínách se českým lodím dařilo z poloviny. Kajakářka Kateřina Kudějová postoupila do semifinále hned z první kvalifikační jízdy, naopak smůlu měla Amálie Hilgertová, které semifinálová třicítky o čtyři setiny unikla, neuspěla ani Karolína Galušková.

Mezi singlkanoisty proklouzli do semifinále Michal Jáně a Vítězslav Gebas, mladík Matyáš Lhota skončil.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme