Hradilek si po dvouleté pauze vybojoval místo ve slalomové reprezentaci. Doplní Přindiše a Prskavce

Stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek se po dvouleté pauze vrací do reprezentačního družstva ve vodním slalomu. Místo si ve vyrovnané nominaci kajakářů vybojoval také vicemistr světa z roku 2017 Vít Přindiš. Oba tak doplnili Jiřího Prskavce, který měl nominaci jistou díky stříbru z loňského mistrovství světa. Do týmu se naopak neprobojoval předloňský mistr světa Ondřej Tunka.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek na své domácí trati v pražské Tróji

Kajakář Vavřinec Hradilek na své domácí trati v pražské Tróji | Foto: Aleš Berka

Hradilkovi ke kvalifikaci pomohlo mimo jiné nedělní třetí místo ve čtvrtém nominačním závodě v Praze-Troji. Ze tří započítávaných výsledků nasbíral 25 bodů, což bylo stejně jako Tunka. O zařazení do reprezentace rozhodlo až doplňkové kritérium o počtu vzájemných vítězství. Hradilek předčil Tunku ve třech ze čtyř nominačních závodů.

Čína láká vodní slalomáře. ‚Pro trénink dobré,‘ říká Prskavec, jinak prý ale chaos a neodbornost

Číst článek

Nejlépe si z kajakářů bojujících o nominaci vedl Přindiš, který skončil druhý za Prskavcem a potřetí získal maximální počet deseti bodů. Škrtl tak nulu za sobotní vyřazení v kvalifikaci

Mezi kanoisty kvůli nezdarům v Troji uniklo místo v reprezentaci olympionikovi z Ria Vítězslavu Gebasovi. Po sobotním vyřazení v kvalifikaci skončil ve finále až desátý a v bodování nominace před ním skončili Lukáš Rohan, Tomáš Rak a Vojtěch Heger.

Mezi kajakářkami měla už od soboty jistotu výhry v nominaci Veronika Vojtová, které tak neuškodilo ani desáté místo. V reprezentaci ji doplní nedělní vítězka Amálie Hilgertová a mistryně světa z roku 2015 Kateřina Kudějová.

Po změně kvót ze strany Mezinárodní kanoistické federace mohou pouze tři závodníci reprezentovat nejen na mistrovství Evropy a světa, ale také při Světových pohárech. Do loňska měli například kajakáři vyjetá čtyři místa ve Světovém poháru.

Výsledky Českého poháru ve vodním slalomu v Praze:
Muži:
K1: 1. Prskavec 90,94 (0 trestných sekund), 2. Přindiš -1,10 (0), 3. Hradilek (všichni USK Praha) -1,47 (0).
C1: 1. Lhota (USK Praha) 101,18 (0), 2. Rak (Dukla Brandýs n/L) -0,68 (0), 3. Rohan (USK Praha) -1,03 (2).

Ženy:
K1: 1. A. Hilgertová (USK Praha) 109,47 (2), 2. Fišerová (Dukla Brandýs n/L) -0,01 (0), 3. K. Galušková (USK Praha) -0,55 (2).
C1: 1. Fišerová 113,14 (0), 2. Říhová (USK Praha) -5,70 (2), 3. Kneblová (Olomouc) -6,68 (2).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme