‚Vyskakovala na mě upozornění.‘ Vdova po Bryantovi se o smrti manžela a dcery dozvěděla z internetu

Téměř dva roky po tragické nehodě Kobeho Bryanta promluvila jeho žena Vanessa otevřeně o tom, že se o smrti svého manžela a třináctileté dcery Gianny dozvěděla ze zpráv na svém mobilním telefonu.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vanessa Bryantová | Zdroj: Reuters

Jeden z nejlepších basketbalistů všech dob zahynul při pádu vrtulníku loni v lednu. Na palubě byla i jeho dcera a sedm dalších členů posádky.

Svět truchlí za Kobeho Bryanta: vzpomínají čeští sportovci, hollywoodské hvězdy i prezidenti

Číst článek

Vanessa Bryantová později zažalovala místní úřad šerifa okresu Los Angeles za nedbalost a narušování soukromí. Nelíbilo se jí, že policisté po nehodě sdíleli fotografie z místa nehody a to včetně těch, kde měla být zobrazena i těla Kobeho a dcery Gianny.

Myslela, že přežili

Z její výpovědi také vyplývá, že si Vanessa Bryantová v prvních chvílích myslela, že Kobe a Gianna jsou naživu. Její asistent ji nejprve informoval, že manžel a dcera měli nehodu s vrtulníkem, ale že pravděpodobně přežili.

Pak ale Vanesse začala na mobilu vyskakovat upozornění: „RIP Kobe, RIP Kobe...“. (Rest In Peace – odpočívej v pokoji – pozn. red.).

„Držela jsem v ruce telefon, protože jsem se snažila dovolat Kobemu, ale najednou začaly vyskakovat všechny ty zprávy,“ píše se v přepisu výpovědi Vanessy Bryantové, kterou přednesla před krajským státním zástupcem.

„„Můj život už bez manžela a dcery nikdy nebude stejný.““

Vanessa Bryantová (manželka Kobeho Bryanta)

V březnu letošního roku Vanessa odhalila jména losangelských policistů, kteří podle ní rozesílali fotografie z místa nehody. Na snímcích měla být zachycena těla Kobeho, Gianny a dalších obětí. Jeden z policistů se měl fotkami dokonce chlubit barmanovi v hospodě.

Vzpomínek na Kobeyho Bryanta jsou ulice Los Angeles plné. | Foto: Kyle Grillot | Zdroj: Reuters

Právě šíření citlivých snímků později potvrdilo i interní policejní vyšetřování, jak informovaly Los Angeles Times.

„Nemyslím si, že je fér, že mám povinnost se tady teď někomu zodpovídat,“ pronesla Vanessa Bryantová na adresu policistů, kteří zasahovali na místě havárie.

Vanessa Bryantová podala žalobu na úřad šerifa za pořízení a únik snímků z místa havárie vrtrulníku

Číst článek

Zároveň sdělila, že ihned po nehodě požádala šerifa Alexe Villanuevu, aby zařídil, že na místě, kde se vrtulník zřítil, nebude nikdo fotografovat. Sama si navíc ponechala oblečení, které měl její manžel a dcera v den nehody na sobě.

„Pokud stav jejich oblečení ukazuje, jak vypadala jejich těla, tak si nedovedu představit, jak může být někdo tak bezcitný a nerespektovat je i naše přátele, aby sdílel fotky, jako kdyby to byly fotky zvířat z ulice,“ podotkla znechuceně Bryantová.

Místní oddělení zatím odmítlo probíhající žalobu komentovat.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme