Kornfeil na kvalifikaci nenavázal a dojel si v Alcaňizu pro bod. Kategorii Moto3 vyhrál Španěl Canet

Jakub Kornfeil proměnil v Alcaňizu nejlepší kvalifikační výsledek v sezoně Moto3 v zisk jediného bodu. Po startu ze čtvrtého místa projel cílem motocyklové Velké ceny Aragonie patnáctý.

Alcaňiz (Španělsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velká cena Aragonie, na prvním místě Arón Canet

Velká cena Aragonie, na prvním místě Arón Canet | Foto: ALBERT GEA | Zdroj: Reuters

Druhý český jezdec týmu Redox PrüstelGP Filip Salač na osmnácté pozici nebodoval a nenavázal na životní devátou příčku z předchozího závodu v San Marinu. O tři příčky za bodovanou patnáctkou dojel také Karel Abraham v MotoGP při dalším vítězství španělského mistra světa Marca Márqueze.

Kornfeil zajel nejlepší kvalifikaci v sezoně, do Velké ceny Aragonie odstartuje ze čtvrté pozice

V nejslabší třídě vybojoval s čtyřsekundovým náskokem třetí vítězství v sezoně Španěl Arón Canet a pět závodů před koncem mistrovství světa se na druhém místě průběžného pořadí přiblížil na rozdíl dvou bodů k vedoucímu Lorenzovi Dalla Portaovi. Italský lídr dojel na severu Španělska desátý, ale po penalizaci ještě jedno místo ztratil.

Ve skupince bojující o desáté místo byl i Kornfeil, ale ačkoliv ji v závěru i vedl, nakonec se propadl na chvost. První desítku opustil český pilot i v celkovém pořadí, nyní je dvanáctý.

Marc Márquez vyhrál aragonskou Grand Prix počtvrté za sebou, pošesté celkově a opět se přiblížil obhajobě titulu. Z pole position zvítězil ve 200. závodě v kariéře s téměř pětisekundovou převahou před italským rivalem Andreou Doviziosem a v pořadí MS před ním vede už o 98 bodů. Za dva týdny v Thajsku může Márquez slavit šestý titul v nejsilnější třídě, dnes v ní vybojoval 52. dílčí triumf.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:
Moto3: 1. Canet (Šp./KTM) 38:01,916, 2. Ogura (Jap./Honda) -4,581, 3. Foggia (It./KTM) -4,663, 4. McPhee (Brit./Honda) -4,729, 5. López (Šp./Honda) -4,842, 6. Suzuki (Jap./Honda) -4,947, ...15. Kornfeil -9,197, 18. Salač (oba ČR/KTM) -13,561.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 19 závodů): 1. Dalla Porta (It./Honda) 184, 2. Canet 182, 3. Arbolino (It./Honda) 155, 4. McPhee 126, 5. Ramírez (Šp./Honda) 123, 6. Antonelli (It./Honda) 118, ...12. Kornfeil 72, 25. Salač 13.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:57,221, 2. Dovizioso (It./Ducati) -4,836, 3. Miller (Austr./Ducati) -5,430, 4. M. Viňales (Šp./Yamaha) -5,811, 5. Quartararo (Fr./Yamaha) -8,924, 6. Crutchlow (Brit./Honda) -10,390, ...18. Abraham (ČR/Ducati) -43,880.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 19 závodů): 1. M. Márquez 300, 2. Dovizioso 202, 3. Rins (Šp./Suzuki) 156, 4. Petrucci (It./Ducati) 155, 5. M. Viňales 147, 6. Rossi (It./Yamaha) 137, ...25. Abraham 5.