Karel Abraham získal v Silverstonu bod, Kornfeil a Salač vyšli naprázdno

Motocyklový závodník Karel Abraham dojel ve Velké ceně Británie po startu z posledního místa patnáctý a stejně jako před dvěma týdny v Rakousku získal bod. Dramatický souboj o vítězství ve třídě MotoGP na okruhu v Silverstonu pro sebe rozhodl Španěl Álex Rins, který porazil o 13 tisícin sekundy lídra mistrovství světa krajana Marca Márqueze.

Silverstone (Británie) (Aktualizováno: 19:31 25. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abraham během Velké ceny Británie v Silverstonu

Karel Abraham během Velké ceny Británie v Silverstonu | Foto: Bradley Collyer | Zdroj: ČTK/AP

V kategorii Moto3 čeští jezdci po nevydařené kvalifikaci na body nedosáhli. Jakub Kornfeil skončil šestnáctý a Filip Salač byl jednadvacátý. Zvítězil Španěl Marcos Ramírez.

Abraham bodoval počtvrté v sezoně, i když do dvanáctého letošního závodu vyrazil až z osmé řady po 22. místě v kvalifikaci. V závodě, který dokončilo 17 jezdců, ztratil na nejlepší minutu a půl. Napínavý finiš v čele vyšel lépe Rinsovi, který si připsal druhé vítězství v MotoGP v kariéře i v sezoně a posunul se na třetí místo v seriálu.

Márquez si navzdory porážce upevnil vedoucí pozici a před Italem Andreou Doviziosem, pro kterého dnešní závod záhy skončil, má náskok už 78 bodů. Vítěz šesti letošních závodů tak míří za šestým titulem v královské třídě.

Jorge Lorenzo vyléčil zlomené hrudní obratle a v Silverstonu se po dvou měsících vrátí do MotoGP

Kornfeil stál na startovním roštu v předposlední desáté řadě, na trati se ale dokázal značně posunout vpřed. Chvíli dokonce vedl skupinu bojující o 13. místo, nakonec se však do bodované patnáctky nevešel. Cílem projel sedmnáctý, po penalizaci Kazacha Makara Jurčenka ho od bodu dělilo 173 tisícin sekundy.

„Jsem velmi zklamaný. Pro žádného jezdce to není dobrý pocit, když bojujete o body a nakonec máte nulu. Ať už to vypadalo jakkoli, k bodům jsme měli opravdu daleko. Motorka z nějakého důvodu prostě nefungovala,“ uvedl Kornfeil.

„Potýkali jsme se s problémem jak na předku, tak i na zadku. Když vám chybí jedno či druhé, dá se s tím nějak bojovat, nám však chybělo obojí. Pro Misano se vrátíme ke starému nastavení,“ dodal.

Vedení v šampionátu Moto3 si upevnil Ital Lorenzo Dalla Porta, který dojel třetí. Jeho největší soupeř Španěl Aron Canet upadl a po stíhací jízdě získal jen tři body. Od prvního místa v kategorii ho nyní dělí 14 bodů. Kornfeil zůstal desátý.

Výsledky Velké ceny Británie silničních motocyklů

Moto3: 1. Ramírez (Šp./Honda) 37:50,443, 2. Arbolino -0,240, 3. Dalla Porta -0,374, 4. Antonelli (všichni It./Honda) -0,425, 5. Suzuki -0,495, 6. Sasaki (oba Jap./Honda) -0,816, ...16. Kornfeil -13,034, 21. Salač (oba ČR/KTM) -14,028.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 19 závodů): 1. Dalla Porta 171, 2. Canet (Šp./KTM) 157, 3. Arbolino 133, 4. Antonelli 118, 5. Ramírez 114, 6. McPhee (Brit./Honda) 93, ...10. Kornfeil 67, 26. Salač 6.

Moto2: 1. Fernández (Šp./Kalex) 37:41,833, 2. Navarro (Šp./Speed Up) -0,489, 3. Binder (JAR/KTM) -0,571, 4. Gardner (Austr./Kalex) -0,738, 5. Nagašima (Jap./Kalex) -3,276, 6. Di Giannantonio (It./Speed Up) -9,065.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 19 závodů): 1. Á. Márquez (Šp./Kalex) 181, 2. Fernández 146, 3. Lüthi (Švýc./Kalex) 146, 4. Navarro 146, 5. Binder 125, 6. Baldassarri (It./Kalex) 124.

MotoGP: 1. Rins (Šp./Suzuki) 40:12,799, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,013, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,620, 4. Rossi -11,439, 5. Morbidelli (oba It./Yamaha) -13,109, 6. Crutchlow (Brit./Honda) -19,169, ...15. Abraham (ČR/Ducati) -1:29,282.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 19 závodů): 1. M. Márquez 250, 2. Dovizioso (It./Ducati) 172, 3. Rins 149, 4. Petrucci (It./Ducati) 145, 5. M. Viňales 118, 6. Rossi 116, ...25. Abraham 5.