Velkou cenu České republiky v MotoGP vyhrál poprvé v kariéře Ital Dovizioso. Karel Abraham nebodoval

Italský jezdec Andrea Dovizioso vyhrál Velkou cenu České republiky v nejsilnější třídě MotoGP a oslavil první brněnské vítězství v kariéře. Hlavní závod desátého dílu mistrovství světa ovládl před kolegou z továrního týmu Ducati Jorgem Lorenzem a suverénním lídrem šampionátu Marcem Márquezem rovněž ze Španělska. Karel Abraham na 18. místě nebodoval.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italský jezdec Andrea Dovizioso

Italský jezdec Andrea Dovizioso | Zdroj: ČTK

Dovizioso se dočkal vítězství v MS poprvé od letošní úvodní Grand Prix Kataru, v královské třídě triumfoval dvaatřicetiletý pilot podesáté. Dalších devět prvenství zaznamenal exmistr světa do 125 ccm v nižších třídách. V Brně startoval už posedmnácté a jeho nejlepším výsledkem dosud bylo druhé místo, které obsadil čtyřikrát, naposledy v roce 2011.

Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně České republiky třetí. Překonali jej jen Di Giannantonio a Canet

Úspěch v Brně, který předznamenalo už vítězství v kvalifikaci, jej vynesl na třetí místo průběžné klasifikace před Mavericka Viňalese. Španěl závod nedokončil, protože už ve třetí zatáčce po startu upadl kolizi s Němcem Stefanem Bradlem. Před Doviziosem je v pořadí MS vedle Márqueze už jen krajan Valentino Rossi, který v Brně dojel čtvrtý.

„Tak výborný výsledek jsem nečekal,“ pochvaloval si Dovizioso v televizním rozhovoru. „Všichni jsme bojovali se zadními pneumatikami a myslel jsem si, že jsem na rozdíl od soupeřů už na jejich limitu. Byl to hodně šťastný závod pro tým i značku Ducati,“ radoval se.

Po pomalejším začátku byl ve hře o vítězství do poslední chvíle i Lorenzo. "Bohužel jsem měl v posledním kole kontakt s Márquezem a už jsem nemohl bojovat o prvenství," řekl pětinásobný vítěz z Brna.

Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto3: 1. Di Giannantonio (It./Honda) 39:09,124, 2. Canet (Šp./Honda) -0,112, 3. Kornfeil (ČR/KTM) -0,339, 4. Bastianini (It./Honda) -0,560, 5. Rodrigo (Arg./KTM) -0,771, 6. Bezzecchi (It./KTM) -0,896, ...24. Salač (ČR/KTM) -41,511.
Průběžné pořadí MS (po 10 z 19 závodů): 1. Bezzecchi 133, 2. Martín (Šp./Honda) 130, 3. Di Giannantonio 116, 4. Canet 112, 5. Bastianini 97, 6. Kornfeil 77.

Moto2: 1. Oliveira (Portug./KTM) 39:22,324, 2. Marini -0,070, 3. Bagnaia -0,525, 4. Baldassarri (všichni It./Kalex) -0,745, 5. Vierge (Šp./Kalex) -3,362, 6. Binder (JAR/KTM) -3,643.
Průběžné pořadí MS (po 10 z 19 závodů): 1. Oliveira 166, 2. Bagnaia 164, 3. Á. Márquez (Šp./Kalex) 113, 4. Baldassarri 106, 5. Binder 101, 6. Mir (Šp./Kalex) 95.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 41:07,728, 2. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,178, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,368, 4. Rossi (It./Yamaha) -2,902, 5. Crutchlow (Brit./Honda) -2,958, 6. Petrucci (It./Ducati) -3,768, ...18. Abraham (ČR/Ducati) -41,172.
Průběžné pořadí MS (po 10 z 19 závodů): 1. M. Márquez 181, 2. Rossi 132, 3. Dovizioso 113, 4. M. Viňales (Šp./Yamaha) 109, 5. Lorenzo 105, 6. Zarco (Fr./Yamaha) 97, ...23. Abraham 4.