Salač si dojel v Nizozemsku pro nejlepší výsledek v kategorii Moto2, skončil desátý

Motocyklový jezdec Filip Salač skončil ve Velké ceně Nizozemska desátý a dosáhl nejlepšího výsledku v Moto2. Dvacetiletý český závodník překonal v Assenu ve své první sezoně v této kategorii dosavadní maximum, kterým bylo 13. místo v květnové Grand Prix v Mugellu.

Assen (NIzozemsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač

Filip Salač | Zdroj: Profimedia

Na nizozemském okruhu zvítězil Španěl Augusto Fernández, který zopakoval týden starý triumf ze Sachsenringu. Díky třetímu prvenství v sezoně se dotáhl v čele šampionátu na Itala Celestina Viettiho, jenž dojel čtvrtý. Oba mají 146 bodů. O bod za nimi je Japonec Ai Ogura, který v Assenu obsadil druhé místo. Třetí byl vítěz kvalifikace Brit Jake Dixon.

Salač v Argentině po pádu závod nedokončil a ani ve třetím startu v Moto2 nebodoval

Salač po startu z dvanácté pozice bodoval v jedenáctém letošním závodu popáté. V celkovém pořadí má 14 bodů a polepšil si na 21. příčku.

V závodě Moto3 vybojoval první vítězství v kariéře Japonec Ajumu Sasaki. Vedení v šampionátu udržel díky třetímu místu Španěl Sergio García, který v těsném dojezdu nestačil na Sasakiho a svého krajana Izana Guevaru, s nímž prohrál o 78 tisícin sekundy. Guevara se mu v hodnocení seriálu přiblížil na tři body.

Po Velké ceně Assenu bude mít světový šampionát dlouhou přestávku až do 7. srpna, kdy se pojede v Silverstoneu. Za dva týdny se měla konat Grand Prix Finska, ale kvůli bezpečnostní situaci v oblasti byla po ruské invazi na Ukrajinu zrušena.

Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu:
Moto3: 1. Sasaki (Jap./Husqvarna) 37:28,371, 2. Guevara (Šp./GasGas) -0,314, 3. García (Šp./GasGas) -0,392, 4. Suzuki (Jap./Honda) -0,399, 5. Artigas (Šp./CFMoto) -0,661, 6. Holgado (Šp./KTM) -11,540.
Průběžné pořadí (po 11 z 20 závodů): 1. García 182 b., 2. Guevara 179, 3. Foggia (It./Honda) 115, 4. Sasaki 113, 5. Masiá (Šp./KTM) 107, 6. Öncü (Tur./KTM) 98.

Moto2: 1. A. Fernández (Šp./Kalex) 39:07,133, 2. Ogura (Jap./Kalex) -0,66, 3. Dixon (Brit./GasGas) -0,725, 4. Vietti (It./Kalex) -0,758, 5. Bendsneyder (Niz./Kalex) -1,485, 6. A. López (Šp./Speed Up) -5,417, ...10. Salač (ČR/Kalex) -7,691.

Průběžné pořadí (po 11 z 20 závodů): 1. Vietti 146, 2. A. Fernández 146, 3. Ogura 145, 4. Canet (Šp./Kalex) 116, 5. Arbolino (It./Kalex) 104, 6. Roberts (USA/Kalex) 97, ...21. Salač 14.

14:00 MotoGP.