Salač dojel v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska sedmnáctý, do závodu odstartuje ze šesté řady

Český motocyklový jezdec Filip Salač obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska 17. místo a do nedělního závodu Moto3 odstartuje stejně jako před týdnem na stejné trati ve Spielbergu ze šesté řady. Na startovním roštu bude stát na šestnácté pozici, protože jeden z jeho přemožitelů Gabriel Rodrigo z Argentiny zahájí závod z uličky v boxech jako trest za způsobení nehody v tréninku.

Spielberg (Rakousko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač

Filip Salač | Zdroj: Profimedia

Salač dopoledne v posledním měřeném tréninku vylepšil průběžné 19. místo z pátku a celkově dvanáctým časem pronikl rovnou do druhé části kvalifikace.

V ní pořadím v popředí nemíchal, za nejrychlejším Romanem Fenatim z Itálie zaostal o 753 tisícin.

Třetí muž průběžné klasifikace Fenati vybojoval pátou pole position v kariéře, ale první od srpna 2017.

Kvalifikace na Velkou cenu Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:35,850, 2. Suzuki (Jap./Honda) -0,071, 3. Alcoba (Šp./Honda) -0,210, ...17. Salač (ČR/KTM) -0,753.