V Sáchiru vyhrál poprvé v kariéře Pérez. Mercedes se o dobrá umístění připravil chybami v boxech

Velkou cenu Sáchiru formule 1 vyhrál Sergio Pérez z Racing Pointu. K první výhře v kariéře pomohlo mexickému jezdci i velmi nešťastné vystoupení mistrovského Mercedesu, jenž se o pravděpodobný double připravil nepovedenou zastávkou v boxech.

Sáchir (Bahrajn) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergio Pérez z Racing Pointu

Sergio Pérez z Racing Pointu | Zdroj: Reuters

Na druhém místě na zkráceném okruhu v Bahrajnu, který formule objedou za necelou minutu, dojel Esteban Ocon z Renaultu a rovněž zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Za ním skončil Lance Stroll z Racing Pointu a třetím místem si vyrovnal osobní maximum.

Velmi hořký závod má za sebou Mercedes a především George Russell, který byl do mistrovské stáje uvolněn z Williamsu jako náhradník za sedminásobného šampiona Lewise Hamiltona, jenž musel závod vynechat kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. Dvaadvacetiletý Brit sahal po vítězství, ale nakonec skončil až devátý.

Už dělám dřepy, ale stále mi jde psaní velmi pomalu, vtipkuje zraněný Grosjean z nemocnice

Russell odstartoval z druhého místa, ale hned se posunul před vítěze kvalifikace a dočasného týmového kolegu Valtteriho Bottase do čela a závod měl plně pod kontrolou. Nerozhodil ho ani nevídaně zpackaný pit stop v 63. kole, při kterém dostal špatné gumy a musel v následujícím kole znovu do boxů.

Na trať se vrátil na pátém místě za Bottasem, který kvůli nepovedenému pit stopu nemohl nasadit nové gumy a klesl z druhé na čtvrtou příčku. Russell bez problémů postupoval vpřed, ale když se na druhé příčce dotáhl za Péreze, musel devět kol před koncem kvůli defektu zadní pneumatiky opět do boxů.

Za deváté místo si připsal první body a nejlepší výsledek v kariéře a skončil těsně za Bottasem, jenž si díky osmé příčce upevnil před závěrečnou Velkou cenou Abú Zabí druhé místo v průběžném pořadí. Před třetím Maxem Verstappenem z Red Bullu, jenž v Bahrajnu odstoupil po nehodě už v prvním kole, má náskok 16 bodů.

Velká cena Sáchiru, závod mistrovství světa vozů formule 1:
1. Pérez (Mex.(Racing Point) 1:31:15,114, 2. Ocon (Fr./Renaul) -10,518, 3. Stroll (Kan./Racing Point) -11,869, 4. Sainz (Šp./McLaren) -12,580, 5. Ricciardo (Austr./Renault) -13,330, 6. Albon (Thaj./Red Bull) -13,842, 7. Kvjat (Rus./Alpha Tauri) -14,534, 8. Bottas (Fin./Mercedes) -15,389, 9. Russell (Brit./Mercedes) -18,556, 10. Norris (Brit./McLaren) -19,541.
Nejrychlejší kolo: Russell.
Průběžné pořadí MS (po 16 ze 17 závodů): 1. Hamilton (Brit./Mercedes) 332, 2. Bottas 205, 3. Verstappen (Niz./Red Bull) 189, 4. Pérez 125, 5. Ricciardo 112, 6. Leclerc (Mon./Ferrari) 98.
Pohár konstruktérů: 1. Mercedes 540, 2. Red Bull 282, 3. Racing Point 194, 4. McLaren 184, 5. Renault 172, 6. Ferrari 131, 7. Alpha Tauri 103, 8. Alfa Romeo 8, 9. Haas 3.