Velkou pardubickou ovládl ve finiši Talent s žokejem Složilem. 131. ročník dokončila polovina koní

Velkou pardubickou vyhrál nečekaně Talent v sedle s žokejem Pavlem Složilem. Desetiletý ryzák a svěřenec trenérky Hany Kabelkové ve finiši porazil po boji Evžena s Jaroslavem Myškou. Třetím místem se o další překvapení postaral Mr Spex v sedle s Janem Kratochvílem. Do cíle slavného dostihu po řadě pádů doběhlo jen devět koní z osmnácti.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Talent s žokejem Pavlem Složilem mladším. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Na trati jednoho z nejtěžších a nejtradičnějších dostihů v Evropě nejdříve skončily naděje Playera a Kaiserwalzera, kteří nezvládli Velký Taxisův příkop, i když prošel kvůli zvýšení bezpečnosti velkou úpravou.

Ve Velké pardubické se bude závodit jen o tři miliony korun. ‚Období tomu nepřeje,‘ říká Myška

Číst článek

Poté ze hry vypadli spolufavorit Lombargini, Sztorm, předloňský vítěz Theophilos či další svěřenec legendárního Josefa Váni Mahe King s pětinásobným šampionem Janem Faltejskem.

Loňský vítěz Hegnus obsadil páté místo za dalším koněm, který Velkou pardubickou v minulosti také vyhrál: šampion z roku 2017 No Time To Lose doběhl čtvrtý. Podle sázkových kanceláří byl největším favoritem těsně před startem No Time To Lose s žokejem Ondřejem Velkem a kurzem 4:1.

Vítězný Talent, jehož k největšímu triumfu v kariéře dovedl teprve třiadvacetiletý Složil mladší, měl kurz 25:1. Velkou pardubickou zvládl v čase 9:12,79 minuty. Jen šestkrát v historii se běželo rychleji, rekord 8:56,01 drží Ribelino z roku 2015.

Velká pardubická se Slavia pojišťovnou (6900 m, šestiletí a starší koně, dotace 3 000 000 Kč):
1. Talent (žokej Složil, trenérka Kabelková, stáj DS Kabelkovi), 2. Evžen (ž. Myška), 3. Mr Spex (ž. Kratochvíl), 4. No Time To Lose (ž. Velek), 5. Hegnus (ž. Matuský), 6. Star (ž. Brečka). Čas: 9:12,79. Výrok: boj 1 - 5 - 5 - 3/4 - 11.

Další dostihy:
I. Foudre d'Allier (ž. Kratochvíl) - Arlington - Dusigrosz,
II. Ztracenka (ž. Myška) - Nikeandnemesis - Alegoria,
III. Gatsby (ž. Faltejsek) - Giorgione - Čáryjape,
IV. Kornelia (Kocman) - Sexy Lord - Leo Fantastico,
V. Chelmsford (ž. Bartoš) - Dajuka - Chicname de Cotte,
VI. Aeneas (ž. Bartoš) - Zataro - Del Rey,
VII. Chrystal Cross (ž. Myška) - Lad In - Usockem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme