Mám zlomenou pánev, vzkázal Bartoš. Trojnásobného vítěze Velké pardubické nejspíš čeká operace

131. ročník Velké pardubické ovládl překvapivý vítěz Talent s žokejem Pavlem Složilem. Jeden z nejtradičnějších dostihů v Evropě letos znovu ukázal, o jak náročný podnik se jedná, protože do jeho cíle doběhlo jen devět koní z osmnácti. Žokej Josef Bartoš, jeden z favoritů na celkové vítězství, skončil po ošklivém pádu se zlomeninou pánve v nemocnici, kde ho pravděpodobně čeká operace.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Bartoš a Zarif | Foto: Dominik Bakeš / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Na trati jednoho z nejtěžších dostihů v Evropě nejdříve skončily naděje Playera a Kaiserwalzera, kteří nezvládli Velký Taxisův příkop, i když prošel kvůli zvýšení bezpečnosti velkou úpravou.

Velkou pardubickou ovládl ve finiši Talent s žokejem Složilem. 131. ročník dokončila polovina koní

Číst článek

Poté ze hry vypadli spolufavorit Lombargini, Sztorm, předloňský vítěz Theophilos či další svěřenec legendárního Josefa Váni Mahe King s pětinásobným šampionem Janem Faltejskem.

Žokej Josef Bartoš po pádu z Theophilose opustil závodiště v sanitce. O pár hodin později trojnásobný vítěz závodu fanouškům na sociálních sítích vzkázal, že utrpěl zlomeninu pánve a pravděpodobně ho čeká operace.

Záznam ze 131. ročníku Velké pardubické:

„Byl to krásný dostihový den, ale bohužel pro mě ne až do konce. Mám zlomenou pánev, čeká mě nejspíš operace. Zdravím všechny a příště to bude lepší,“ napsal trojnásobný vítěz pardubické Bartoš na instagramu.

Lehčí poranění si z nejslavnějšího českého dostihu odnesl také pětinásobný šampion Jan Faltejsek. Toho po pádu na jedné z překážek nakopl kůň a osmatřicetiletý žokej skončil s tržnou ránou na hlavě. „Kopl mě Theophilos, jak padal,“ vysvětlil po dostihu.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme