Velkou cenu Monaka formule 1 ovládl Vettel z Ferrari a navýšil svůj náskok v celkové klasifikaci

Sebastian Vettel vyhrál Velkou cenu Monaka formule 1. Ferrari na městském okruhu slaví takzvaný double, druhý byl totiž jeho týmový kolega Fin Kimi Räikkönen. Šťastný ale být úplně nemohl, protože do závodu startoval z prvního místa. Třetí byl Daniel Ricciardo z Red Bullu.

Monte Carlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velkou cenu Monaka formule jedna vyhrál Sebastian Vettel.

Velkou cenu Monaka formule jedna vyhrál Sebastian Vettel. | Zdroj: Reuters

„Je to neuvěřitelné. Byl to velmi napínavý závod. Povedla se nám zastávka v boxech. Před ní jsem na to hodně tlačit a dokázal zajet několik rychlých kol a najednou jsem byl na prvním místě. Od té doby už jsem závod kontroloval," řekl po závodě Sebastin Vettel.

V Monaku se velmi obtížně předjíždí, přesto se Vettel dostal na první místo před týmového kolegu. Stojí za tím možná trochu rozhodnutí týmu Ferrari. Kimi Räikkönen dobře odstartoval a s přehledem v závodě vedl.

Byl ale odvolán do boxů poměrně brzy, dostal se do provozu a ztratil cenné vteřiny. Vettel si v čele dokázal vytvořit náskok a po jeho výjezdu z boxů se objevil pohodlně před Räikkönenem. Ten nakonec dojel možná trochu frustrovaný na druhém místě.

Tým Ferrari je vítězství v Monaku obzvlášť cenné. Ferrari vyhrálo v Monaku po dlouhých sedmnácti letech. Tak dlouho čekala italská stáj na triumf tady v Monaku. Naposledy tu slavil Michael Schumacher v roce 2001.

Němec Vettel, který v Monte Carlu triumfoval před šesti lety ještě ve stáji Red Bullu, navýšil svůj náskok na prvním místě průběžného pořadí mistrovství světa na 25 bodů před druhým Lewisem Hamiltonem. Brit tentokrát neatakoval přední pozice, jelikož byl ovlivněn už sobotní kvalifikací, kde skončil až čtrnáctý. V závodě sice bojoval, ale stačilo to pouze na sedmé místo.

Velká cena Monaka, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Monte Carlu:
1. Vettel (Něm./Ferrari) 1:44:44,340 (prům. rychlost 149,105 km/h), 2. Räikkönen (Fin./Ferrari) -3,145, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) -3,745, 4. Bottas (Fin./Mercedes) -5,517, 5. Verstappen (Niz./Red Bull) -6,199, 6. Sainz (Šp./Toro Rosso) -12,038, 7. Hamilton (Brit./Mercedes) -15,801, 8. Grosjean (Fr./Haas) -18,150, 9. Massa (Braz./Williams) -19,445, 10. Magnussen (Dán./Haas) -21,443.

Průběžné pořadí MS (po 6 z 20 závodů): 1. Vettel 129, 2. Hamilton 104, 3. Bottas 75, 4. Räikkönen 67, 5. Ricciardo 52, 6. Verstappen 45, 7. Pérez (Mex./Force India) 34, 8. Sainz 25, 9. Massa 20, 10. Ocon (Fr./Force India) 19.

Pohár konstruktérů: 1. Ferrari 196, 2. Mercedes 179, 3. Red Bull 97, 4. Force India 53, 5. Toro Rosso 29, 6. Williams 20, 7. Renault 14, 8. Haas 14, 9. Sauber 4.
ctk.cz: 20170528

David Prouza, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít