Velkou pardubickou vyhrál No Time To Lose s Kratochvílem. Váňa má 10. trenérský triumf

127. ročník Velké pardubické vyhrál hnědák No Time To Lose. Svěřenec Josefa Váni s Janem Kratochvílem v sedle předvedl skvělý finiš, kde předběhl francouzského koně Urgent de Greganier.

Tento článek je více než rok starý.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kratochvíl slaví v sedle No Time To Lose

Jan Kratochvíl slaví v sedle No Time To Lose | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

„Takové podmínky tady nikdy nebyly, byl to neuvěřitelný závod, jsem hrozně rád,“ vzlykal nadšený Jan Kratochvíl v rychlém rozhovoru pro Českou televizi.

Splnění snu, září Kratochvíl. Vítězný žokej ještě čtyři překážky před cílem nevěřil

Číst článek

Osmiletý hnědák ze stáje Paragan zvládl náročný závěr 127. ročníku díky výbornému finiši. Výborně mu vyšel poslední skok před cílovou rovinkou pak dohnal do té doby vedoucího francouzského koně Urgent de Gregaine s Felixem de Gilesem a zajistil Josefu Váňovi staršího desátý trenérský triumf v kariéře.

„No Time To Lose potvrdil, co jsem si o něm myslel, že je nejlepší z mých koní a jako jediný by mohl mít šanci s Francouzi závodit. Jsem rád, že ty koně vidím tak, jak to je,“ řekl podle Radiožurnálu trenér Josef Váňa starší.

No Time To Lose se dlouho držel uprostřed pole v hloučku Váňových koní. Na začátku vedl Bridgeur s tempařem Jaroslavem Myškou, pak vedení převzal Urgent de Gregaine, v tu chvíli už jediný francouzský kůň v dostihu.

Favorizovaný Virtus d'Estruval byl totiž ze startovní listiny stažen po ohlášení zdravotní indispozice žokeje Jana Faltejska, jeho stájový kolega Songe d'Estruval skončil na Irské lavici. Už na Taxisově příkopu spadli Templář a Pareto, z 19členného startovního pole doběhlo jen 8 koní.

Mezi nimi nebyl Charme Look. Favorit dostihu se dlouho držel na druhém místě, s přibývajícími kilometry blátivého závodu se ale propadal, až nakonec vůbec nedoběhl.

Kilometr před cílem měl Urgent de Gregaine s Felixem de Gilesem v sedle ohromný náskok a zdálo se, že nic nemůže zabránit francouzskému vítězství, jenže No Time To Lose převedl skvělý finiš a o jednu délku vyhrál. Třetí skončila jediná klisna ve startovním poli Delight My Fire se Švédem Niklasem Lovénem.

Velká pardubická steeplechase (6900 m, šestiletí a starší koně, dotace 5,000.000 Kč):
1. No Time To Lose (ž. Kratochvíl, tr. Váňa st., stáj Paragan), 2. Urgent de Gregaine (ž. De Giles), 3. Delight My Fire (ž. Lovén), 4. Zarif (ž. Bartoš), 5. Ange Guardian (ž. Váňa ml.), 6. Universe Of Gracie (ž. Kousek). Výrok: jistě 1 1/2 - 8 - 16 - 11 - 7. Čas: 9:39,98.
Další dostihy:
I. Player (ž. Novák) - Mahony - Modřín,
II. Izynka (ž. Matuský) - Silk - Dunáta,
III. Medic (ž. Liška) - Nancy - Kornelius,
IV. Kindly Boy (ž. Novák) - Canton - Avec Charme,
V. Mirax (ž. Myška) - Marcus Aurelius - Waikita
VI. Vicody (ž. Bartoš) - Tzigane du berlais - Art and co,
VII. Loire (ž. Bartoš) - Theophilos - Tarant.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme