Veslaři Podrazil s Helešicem brali na SP v Lucernu bronz, na stupních vítězů byli potřetí za sebou

Jakub Podrazil a Lukáš Helešic se i ve třetím dílu Světového poháru ve veslování prosadili na stupně vítězů. Česká dvojka bez kormidelníka obsadila v Lucernu třetí místo, když nestačila na vítěze Michaela Brakea, Thomase Murrayho z Nového Zélandu a francouzskou bratrskou dvojici Valentina a Theophila Onfroye. Od druhého místa Podrazila s Helešicem dělilo šest setin sekundy.

Lucern / Švýcarsko (Aktualizováno: 12:29 15. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslaři Jakub Podrazil (vlevo) a Lukáš Helešic na dvojce bez kormidelníka | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

Zatímco Podrazil s Helešicem startovali ve všech třech dílech seriálu, Synek druhý závod vynechal. Po vítězství v Bělehradě i v neděli začal finále dobře a do poloviny trati vedl. Poté ale přišel nástup Novozélanďana Roberta Mansona, který jeho náskok zlikvidoval, dostal se do vedení a jistě si dojel pro vítězství.

První vítězství v kariéře. Podrazil a Helešic na dvojce bez kormidelníka vyhráli závod světového poháru

Číst článek

Českého pětinásobného mistra světa, který letos ještě neprohrál, předstihl i Němec Oliver Zeidler. Za Mansonem Synek zaostal o více než čtyři sekundy, mocně finišující Mahé Drysdale z Nového Zélandu jej ale už neohrozil.

Podrazil s Helešicem také na začátku vedli, ale již v polovině trati byli třetí a na bronzové pozici dojeli i do cíle. Od francouzské bratrské dvojice Valentina a Theophila Onfroyových je ale dělilo jen šest setin sekundy, z vítězství se radovali Michael Brake a Thomas Murray z Nového Zélandu.

"Mysleli jsme, že jsme druzí, ale pořád jsou to skvělé výsledky. Potřebovali jsme, aby bylo vše perfektní, což dnes bohužel nebylo," řekl Helešic, který se nyní s Podrazilem chystá stejně jako Synek na tréninkový kemp do Itálie a budou se připravovat na zářijové mistrovství světa.

Tři české posádky se dnes představily ve finále B. Nejlépe si z nich vedly Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová na dvojskifu, které svou poslední jízdu vyhrály a celkově skončily stejně jako v předešlém dílu SP sedmé.

Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek byl v béčku druhý a čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Jan Pilc, Petr Melichar, Jan Potůček čtvrtá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme