Skifařka Knapková ukončila kariéru a oznámila radostnou novinu. Olympijská vítězka je těhotná

Další medaili už skifařka Miroslava Topinková Knapková nepřidá. Ve čtvrtek totiž oficiálně oznámila, že ukončila kariéru, protože čeká druhé dítě. Za dvacet let veslování stihla vyhrát všechno, co mohla, včetně olympijského zlata na hrách v Londýně 2012.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Knapková na olympijských hrách v Riu v roce 2016 | Zdroj: Profimedia

Nebýt zatmění slunce, možná by mělo Česko o jedno olympijské zlato méně. Miroslava Topinková Knapková ve čtvrtek oficiálně ukončila svou úspěšnou kariéru a prozradila, jak se k veslování vlastně dostala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak Mirka Knapková vzpomíná na své začátky s veslováním


Rodiče, kteří byli také reprezentanty ve veslování, ji přitom od tohoto sportu zrazovali. Jak Topinková Knapková prozradila v novém díle Olympijského podcastu Radiožurnálu, dovedla ji v 19 letech do loděnice náhoda.

Osudová Třeboň

„Jeli jsme takhle jednou stopem do Rakouska na zatmění slunce a když jsem se vracela, tak jsme se zastavili v Třeboni a tam jsem potkala jednoho veslaře, dali jsme se do řeči a řekl mi, ať to zkusím. Mě to pak začalo strašně bavit a pak jsem u toho zůstala,“ popsala Knapková své začátky.

Navzdory velké dřině a mnoha myšlenkám, že už do lodi nesedne, zůstala Miroslava Topinková Knapková u veslování dvacet let a kromě OH má zlato i z MS a dokonce pět z evropských šampionátů. Po narození dcery Adély v září 2017 se ještě k závodění vrátila, teď v 39 letech už něco takového vylučuje.

„Už je to náročné i s tím jedním dítětem a myslím, že se dvěma bych to už asi nedala. A vzhledem k mému věku už asi na čase skončit.“

Co plánuje po mateřské?

„Asi pak budu muset někam do práce. Bavilo by mě ale zůstat u sportu, mám ráda ty lidi okolo,“ přemýšlí o své budoucnosti nejúspěšnější česká veslařka.

Mnohem víc se toho od olympijské vítězky a teď už bývalé veslařky Miroslavy Topinkové Knapkové dozvíte v novém díle Olympijského podcastu, který najdete na webu Radiožurnálu nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme