Veslaři Podrazil a Helešic byli druzí v závodě Světového poháru. Synek na medaili nedosáhl

Veslaři Jakub Podrazil s Lukášem Helešicem obsadili na dvojce bez kormidelníka druhé místo ve třetím závodě Světového poháru v Rotterdamu. Českým skifařským hvězdám se v silném větru, který na kanále dělal velké vlny, nedařilo. Pětinásobný mistr světa Ondřej Synek ve finiši vybojoval čtvrté místo, olympijská vítězka z Londýna Miroslava Topinková dojela ve finále poslední šestá.

Rotterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil (vpravo) a Lukáš Helešic

Dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil (vpravo) a Lukáš Helešic | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková | Zdroj: ASC Dukla

Podrazil a Helešic nestačili v generálce na mistrovství světa jen na australskou posádku Alexander Hill. Spencer Turrin, za kterými čeští reprezentanti zaostali o 2,27 sekundy.

Čtyřicáté vítězství v řadě. Osmiveslice pražské Dukly ovládla i 106. ročník Primátorek

„Povedl se nám start a udrželi jsme se vpředu. Posledních 500 metrů jsme si to rozdali s Novozélanďany o druhé místo a povedlo se nám jejich útok odrazit. Jsme spokojeni, je to zadostiučinění za nepovedenou Evropu,“ uvedl pro ČTK Helešic. Na kontinentálním šampionátu v Lucernu byli s Podrazilem pátí, přestože pomýšleli na medaili.

Více než polovinu dvoukilometrové trati se na medailových pozicích držel i dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová, ale nakonec dojel čtvrtý. Od bronzu dělily české veslařky čtyři sekundy.

Synek při letošní premiéře ve Světovém poháru jel ve finále dlouho na posledním šestém místě, až v závěru se dostal před Novozélanďana Roberta Mansona a Poláka Natana Wegrzyckého-Szymczyka. Vítězství z červnového pohárového závodu v Poznani zopakoval Dán Sverri Nielsen, který uhájil ve finiši první místo o čtyři desetiny před Norem Kjetilem Borchem.

Topinková skončila poslední s velkou ztrátou. Za vítěznou Emmou Twiggovou z Nového Zélandu zaostala o více než 35 sekund. Mistryně světa z roku 2011 nenavázala na třetí příčky z úvodního dílu SP v Plovdivu a evropského šampionátu v Lucernu.

Další dvě české posádky se představily ve finále B. Čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Mach byla druhá a celkově skončila osmá. Dvojskif lehkých vah Jan Cincibuch, Jiří Šimánek dojel v „béčku“ šestý.

Třetí díl Světového poháru ve veslování v Rotterdamu:

Muži:
Skif: 1. Nielsen (Dán.) 7:24,51, 2. Borch (Nor.) 7:24,93, 3. Martin (Chorv.) 7:30,94, 4. Synek (ČR) 7:33,90.
Dvojskif: 1. Delarze, Röösli (Švýc.) 6:41,04.
Dvojskif lehkých vah: 1. Rommelmann, Osborne (Něm.) 7:01,59, ...finále B: 6. Cincibuch, Šimánek (ČR) 6:52,78.
Dvojka bez korm.: 1. Hill, Turrin (Austr.) 6:54,21, 2. Podrazil, Helešic (ČR) 6:56,48.
Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie 6:11,77, ...finále B: 2. ČR (Tikal, Klang, Melichar, Mach) 6:18,75.
Párová čtyřka: 1. Polsko 6:00,80.
Osma: 1. Británie 5:47,82.

Ženy:
Skif: 1. Twiggová (N. Zél.) 8:14,03, 2. Gmelinová (Švýc.) 8:18,60, 3. Scheenaardová (Niz.) 8:28,02, ...6. Topinková (ČR) 8:50,38.
Dvojskif: 1. Bodnarová, Radisová (Rum.) 7:58,39, ...4. L. Antošová, Fleissnerová (ČR) 8:07,78.
Dvojskif lehkých vah: 1. McBrideová, Kiddleová (N. Zél.) 7:38,45.
Dvojka bez korm.: 1. Morrisonová, McIntyreová (Austr.) 7:26,15, ...finále C: 3. A. Žabová, L. Žabová (ČR) 7:45,17.
Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie 6:48,22.
Párová čtyřka: 1. Německo 6:46,64.
Osma: 1. Nový Zéland 6:32,40.