Podpis smlouvy s týmem MLB nestačí. Večerka se musí probojovat přes nižší soutěže, shodují se v Brně

Baseballista Viktor Večerka podepsal smlouvu s klubem Kansas City Royals, který hraje nejlepší soutěž světa MLB. To ale ještě neznamená, že nadhazovač z Brna se stane prvním Čechem, který si tuto soutěž zahraje. Americké kluby mají systém týmů v nižších soutěžích. V něm zatím skončili všichni čeští hráči, kteří profesionální kontrakt podepsali.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Několik minut otáčel baseballista Viktor Večerka papíry při podepisování profesionální smlouvy s týmem Kansas City Royals. Kontrakt s některým z klubů nejlepší ligy světa už před ním podepsali čtyři odchovanci Draků Brno, elitní soutěž si ale nikdo nezahrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Baseballista Viktor Večerka podepsal smlouvu s klubem Kansas City Royals, který hraje nejlepší soutěž světa MLB. Více si poslechněte v reportáži Davida Nekvindy

„Všichni to brali: ‚Podpis. To je ten cíl, co jsem chtěl dokázat.‘ Ale ono je to obráceně. To je teprve start,“ upozorňuje Radiožurnál mládežnický trenér Draků Pavel Chadim.

Večerka se snaží nemyslet na to, jak malé procento baseballistů se z nižších amerických soutěží probojuje mezi elitu. „Neberu to jako, že je to v háji, že jenom tak malé procento se probojuje. Beru to spíš jako výzvu a budu se snažit, abych byl tím, kdo se systémem probojuje,“ doufá Večerka.

Z Kansasu přijel pro Večerkův podpis skaut Nick Leto. „Nemáme důvod podepisovat hráče, o kterém si nemyslíme, že může hrát nejvyšší soutěž. Je to byznys a hledáme ty, kteří nám pomůžou k úspěchům,“ popsal Leto.

Potkal hvězdy, ale na farmě Yankees ho okrádali. Sen Daniela Vavrušky o MLB zhatilo zraněné rameno

Číst článek

Devatenáctiletý nadhazovač působí dospěleji než většina jeho vrstevníků. A to nejen díky urostlé postavě. „Vyptávali jsme se na něj různých lidí z klubu a reprezentace. Všichni mluvili o jeho charakteru a pracovní morálce. Že má talent, jsme viděli. Zjišťovali jsme si informace o jeho přístupu,“ dodal Leto.

Večerka si totiž za svým cílem zahrát si MLB jde cílevědomě vlastně už od dětství. Nad rámec trénování a hraní v brněnském klubu absolvoval různá zahraniční soustředění.

„Pokud chce člověk být opravdu v něčem nejlepší, tak se musí učit od těch, kdo jsou nejlepší. A tím samozřejmě nechci říct, že v České republice nejsou kvalitní trenéři. Ale pokud jsem se chtěl dostat mezi profesionály, tak jsem se musel učit od profesionálů,“ vysvětloval Viktor Večerka na stadionu Draků Brno už v dresu klubu z Kansasu. K tomu, aby si ho oblékl v soutěžním utkání, ale ještě zbývá dlouhá cesta.

David Nekvinda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme