Prskavec se připravil o výhru v poslední brance, v Augsburgu dojel druhý

Jiří Prksavec skončil v podniku světového poháru v německém Augsburgu těsně druhý. Český reprezentant a olympijský medailista jen o 24 setin zaostal za vítězným Slovincem Kauzerem.

Augsburg/Německo (Aktualizováno: 14:34 8. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec v semifinálové jízdě na mistrovství světa ve Francii neuspěl.

Jiří Prskavec | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Jiří Prskavec letos získal v rámci Světového poháru druhé pódiové umístění, v německém Augsburgu nestačil pouze na Němce Petera Kauzera, který byl rychlejší o 24 setin sekundy.

„Kauzer mě zase zaříz, ale já mu to vrátím. Další svěťák je v Tacenu, u něj doma, tam dostane,“ smál se český kajakář ve vzkazu pro české fanoušky.

Vodní slalomáři v Krakově sbírají pódiová umístění, Prskavec dojel mezi kajakáři třetí

25letý rodák z Mělníka odstartoval do desetičlenného finále jako šestý a na celé trati měl nejlepší mezičasy, o vítězství ho připravila chyba v závěru. Na poslední 24. brance dostal k času dvě trestné vteřiny za dotek.

„Mám to tady moc rád. Dal jsem šťoucha na poslední brance a ztratil jsem tam rozhodující čas, ale i tak si myslím, že to byl velmi dobrý výkon. Na to, jak jde forma dolů, jsem spokojený,“ dodal Prskavec.

Až bronzovém medailistovi z Ria se na trať vydal Peter Kauzer. Na trati udělal také jednu chybu, ale celkově bylo necelou čtvrtsekundu. Třetí místo bere domácí Hannes Aigner, který sice jel čistě, ale pomaleji.

Další Češi Ondřej Tunka, Luboš Hilgert a Vít Přindiš v Augsburgu neprošli do finále, skončili 17., 18. a 24. místě.

Mezi ženami se  v kategorii singlkanoistek dostala do finále pouze Tereza Fišerová, v nejlepší desítce ale dostala 50sekundovou penalizaci na neprojetí brankou a skončila devátá. Závod i s jedním dotykem ovládla Australanka Jessica Foxová o čtyři a půl sekundy před Britkou Mallory Franklinovou.

SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):
Muži - K1: 1. Kauzer (Slovin.) 94,86 (2 trest. sekundy), 2. Prskavec (ČR) -0,24 (2), 3. Aigner (Něm.) -0,93 (0), ...v semifinále 17. Tunka, 18. Hilgert, 24. Přindiš (všichni ČR).
Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Clarke 154, 2. Prskavec 149, 3. Popiela (Pol.) 131, ...9. Přindiš 102, 17. Hilgert 74, 19. Tunka 73.

Ženy - C1: 1. Foxová (Austr.) 111,15 (2), 2. Franklinová (Brit.) -4,50 (0), 3. Satilaová (Braz.) -4,64 (2), ...9. Fišerová -72,63 (58), v semifinále 30. Havlíčková (obě ČR).
Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Foxová 180, 2. Satilaová 134, 3. Franklinová 133, ...6. Fišerová 123, 36. Matulková 25, 40. Havlíčková 18, 41. Satková (všechny ČR) 17.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít