Kanoistka Fišerová získala na mistrovství Evropy ve vodním slalomu stříbro, stejně jako před čtyřmi lety

Kanoistka Tereza Fišerová je stejně jako loni a v roce 2017 stříbrná na mistrovství Evropy ve vodním slalomu. V italské Ivree ve finále předvedla svou nejpovedenější jízdu a získala pátou medaili z velké akce. Zlato jí ale stále uniká. V neděli prohrála o 36 setin se Španělkou Miren Lazkanovou.

Ivrea (Itálie) (Aktualizováno: 15:33 9. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třiadvacetiletá kanoistka, jež bude Česko v létě reprezentovat na olympijských hrách v Tokiu, se v kvalifikaci i v semifinále trápila. Jen těsně postupovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor se stříbrnou medailistkou Terezou Fišerovou

Finálová jízda byla v jejím podání jiná, byť se dopustila dotyku branky. „Ten „ťuk“ byl úplně zbytečný, takže určitě jsou tam možnosti na zlepšení,“ řekla Radiožurnálu Fišerová. Navzdory chybě v jedenácté brance, která ji připravila o zlato, byla časem 102,51 o devět sekund rychlejší než v semifinále. Jen jedna soupeřka se dostala před ni. Nyní už Fišerová může vyhlížet olympijské hry v Tokiu. „Stříbrná medaile pro mě znamená moc, kdybych odjížděla s tím, že jsem tu tři jízdy pokazila, tak budu hrozně zklamaná. Když šlo do tuhého, tak jsem to zvládla a to je pro mě hrozně důležité,“ poznamenala kanoistka, která má vedle stříbrných medailí z ME také stříbro a bronz z MS 2017 a 2018.

Olympiáda je bohužel elitářská, smutní kajakář Přindiš, že se ani jako mistr Evropy do Tokia nepodívá

Číst článek

Fišerová se postarala o druhou českou individuální medaili na tomto šampionátu po sobotním titulu kajakáře Víta Přindiše. Cení si ho více než loňsého druhého místa z Prahy. „Je určitě vzácnější. Ta konkurence tady byla mnohem větší a i ta jízda byla podle mě povedenější než v Troji. Jsem nesmírně ráda, že jsem to stříbro obhájila,“ doplnila.

Chaloupka soupeřům nestačil

Do finále kanoistů postoupil ze třetího místa Václav Chaloupka, ale na medailové umístění z pražského šampionátu v silnější konkurenci nenavázal. Ve finále jel v kontaktu s nejlepšími, ale nevyšel mu nájezd do 22. branky. Uvízl ve válci a bojoval, aby se do ní alespoň na poslední chvíli dostal. „Už jsem to honil v té osmnáctce a devatenáctce. Pak jsem to asi zkrátil moc, nedostal jsem se tam úplně optimálně. Nic moc jsem tam dělat nemohl,“ popsal kritický okamžik. Ztratil více než dvanáct sekund na vítězného Francouze Denise Gargauda Chanuta. Ten k olympijskému zlatu z Ria a světovému titulu z roku 2011 přidal poslední velké zlato, jež mu ve sbírce chybělo.

Na mistrovství Evropy se ještě premiérově pojedou závody v extrémním slalomu, který bude od Paříže 2024 olympijskou disciplínou. Z českých reprezentantů do nich nastoupí většina kajakářů. Jen olympionika Jiřího Prskavce v mužském pavouku nahradí Vojtěch Heger, který reprezentoval na kanoi.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Ivree (Itálie):

Muži: C1: 1. Gargaud Chanut (Fr.) 87,55 (0 trestných sekund), 2. Beňuš (SR) -1,10 (0), 3. Tasiadis (Něm.) -1,92 (0), ...10. Chaloupka -12,44 (2), v semifinále 13. Rohan, 23. Heger (všichni ČR).

Ženy: C1: 1. Lazkanová (Šp.) 102,15 (2), 2. Fišerová (ČR) -0,36 (2), 3. Apelová (Něm.) -1,86 (0), ...v semifinále 23. Kneblová, 30. G. Satková (obě ČR).

Jan Suchan, ČTK, bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme