České kanoistky jsou vicemistryně světa v hlídkách, kajakáři brali bronz

České kanoistky jsou vicemistryněmi světa v hlídkách. Trojice Tereza Fišerová, Kateřina Havlíčková a Gabriela Satková na šampionátu v Riu de Janeiro zajela bezchybně a nestačila jen na vítězné Britky, které rovněž neměly žádnou penalizaci. Titul z Pau neobhájili kajakáři Ondřej Tunka, Vít Přindiš a Jiří Prskavec, kteří skončili třetí.

Rio de Janeiro (Aktualizováno: 19:59 25. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodní slalom (ilustrační fotografie) | Foto: Martin Hladík | Zdroj: Kanoe

Češky s Britkami prohrály o 1,56 sekundy, před třetími Francouzkami měly bezmála čtyřsekundový náskok. Kanoistky navázaly na loňský bronz, ze kterého se tehdy ale radovala jen česká jednička v této kategorii Fišerová. Před rokem ji v sestavě doplnily Monika Jančová a Eva Říhová.

V Brazílii startuje mistrovství světa vodních slalomářů, Česko bude reprezentovat čtrnáct lodí

Číst článek

V aktuální sestavě se zkušenou Havlíčkovou (dříve Hoškovou) a mladičkou Satkovou si vedly ještě lépe. O titul je připravily až závěrečnou jízdou Britky, které obhájily zlato z Pau.

Kajakáři jako největší favorité uzavírali startovní pole. Po průjezdu cílem figurovali na druhé příčce se ztrátou 39 setin na britskou hlídku, ale pak dostali dodatečnou dvousekundovou penalizaci za dotek sedmé branky a klesli na třetí pozici. Předstihli je ještě Poláci.

Na čtvrté příčce skončily kajakářky Kateřina Kudějová, Barbora Valíková a Veronika Vojtová, které za sebou vzhledem k onemocnění poslední jmenované měly v dějišti šampionátu minimum společného tréninku.

Když jim rozhodčí dodatečně odmazali dvousekundovou penalizaci za dotek 15. branky, posunuly se na průběžnou třetí příčku, ale z medailových pozic je odsunuly Němky. Češky se i tak oproti loňsku o dvě místa zlepšily.

Posun ve srovnání s loňským rokem zaznamenali i kanoisté, kteří ve složení Vítězslav Gebas, Lukáš Rohan, Tomáš Rak obsadili šestou příčku. Světový titul obhájili Slováci, v jejichž sestavě nechyběl devětatřicetiletý Michal Martikán

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme